Bota – Lajmi.net

Aktuale

Adoleshentja: E takova dhunuesin tim, luftëtarin e ISIS’it në Gjermani dhe më kërcënoi

Një adoleshente Yazidi, e shitur në skllavëri nga Shteti Islamik i ka treguar BBC për tmerrin që kishte përjetuar pasi që ishte shpërngulur në Gjermani, kur e kishte takuar dhunuesin e saj në rrugë....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Putin vallëzon me nusen, e ajo është ministrja e Jashtme e Austrisë /FOTO

Presidenti rus Vladimir Putin ka marrë pjesë në ceremoninë martesore të Ministres së Jashtme austriake, Karin Kneissl, e cila është kritikuar gjatë për faktin se ftoi atë....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Reagime të udhëheqësve botërorë për vdekjen e Kofi Annanit

​Kreu i tanishëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, e përshkroi Annanin si një forcë udhëheqëse e së mirës. Në shumë drejtime, Kofi Annan ishte një përfaqësues i denjë i Kombeve të Basshkuara.”...

18 August, 2018 Lexo më shumë

Rrëfimi emocionues i shoferit të kamionit që u bë simbol mbijetese pas shkatërrimit të urës

Luigi Fiorillo arriti të ndalë makinën e tij një hap larg nga humnera, kur ura "Morandi" u shemb përpara syve të tij....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Kriza ekonomike, Pekini mbështet moralisht Turqinë

Kina mbështet përpjekjet e qeverisë turke për të mbrojtur sigurinë dhe stabilitetin ekonomik dhe beson se do t’i kapërcejë “vështirësitë e përkohshme....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Zbulohet djathi më i vjetër në botë në një varr të Egjiptit

Djathi më i vjetër në botë gjendet në një varr egjiptian, por ai mund të jetë i infektuar me një sëmundje vdekjeprurëse....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Rikthehet babai i “Brexit”, Farage: Po vonohet ikja nga BE

Faktin që Brexit ndodhet në udhëkryq e konfirmon më së miri rikthimi i simbolit të daljes së Britanisë nga BE-ja, Nigel Farage, ish- udhëheqësi i parisë euroskeptike, UKIP, në vijën e parë të politikës britanike....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Këto janë 12 shtetet në Europë ku mund të blini nënshtetësinë

Ato janë quajtur ‘Viza e Artë’ dhe janë dera kryesore, për të hyrë në Bashkimin Evropian: ato janë pasaportat për shitje, të vëna në dispozicion nga 12 vende të BE-së në këmbim të një investimi të konsiderueshëm....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Presidenti Erdogan rizgjidhet kryetar i AK Partisë

Kryetari i Kongresit, Mehmet Ali Sahin, ka njoftuar se sipas rezultateve nga 1.457 delegatë kanë votuar 1.381, nga të cilat 1.380 vota ishin të vlefshme dhe 1 ishte e pavflefshme...

18 August, 2018 Lexo më shumë

Erdogan thotë se “do ta ndryshojë lojën” ndaj sanksioneve që dobësuan ekonominë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha para mijëra mbështetësve se Turqia do të qëndrojë e fortë kundër “tentimit për dështim ekonomik” pas tensioneve me Shtetet e Bashkuara....

18 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO