Borussia Dortmund konfirmon klubin e Aubameyang për sezonin e ri – Lajmi.net
Borussia Dortmund konfirmon klubin e Aubameyang për sezonin e ri
Autori: Lajmi.net BundesligaMerkatoSport 12:04, 11 March 2017
Drejtori ekzekutiv i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke është optimist se Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të largohet nga klubi.

Hans-Joachim Watzke është optimist se Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të largohet nga Borussia Dortmund.

Aubameyang ka kontratë me klubin nga Bundesliga deri më 2020.

“Prej kur Aubayemang iu bashkua Dortmundit, kurrë nuk e kam pasur ndjenjën se planifikon të largohet nga klubi”, deklaroi Watzke për “Bild”, përcjell “lajmi.net”.

“Ne nuk mendojmë për shitjen e tij në asnjë formë në këtë periudhë”, theksoi ai. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels