Borë në bregdetin e Kroacisë – Lajmi.net
Borë në bregdetin e Kroacisë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 14:03, 16 May 2018
Pavarësisht që jemi në stinën e pranverës dhe po dominojnë kryesisht temperaturat e larta, moti ka sjellë befasi në Kroaci.

Gazetat kroate raportojnë që në qytetin bregdetar të Makarskës ka pasur reshje të borës. Pas disa javësh të motit të ngrohtë me temperatura të larta, ndryshimi drastik në të ftohtë ka sjellë reshje atmosferike të shiut dhe të borës, raporton Vijesti.ba.

Reshje bore ka pasur në Biokovo të Makarskës mbrëmë rreth orës 8 të pasditës.

Reshjet atmosferike janë përcjellë edhe me vetëtima dhe bubullima.

borr mall

 

Fjalët kyçe: Bora, Kroaci, Makarska

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble