Bolt ia bën ‘sefte’ në futboll, shënon super-gol – Lajmi.net
Bolt ia bën ‘sefte’ në futboll, shënon super-gol
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 12:52, 12 October 2018
Njeriu më i shpejtë në botë, Usain Bolt, ka shënuar golin e parë në karrierën profesionale që ka nisur në futboll.

Bolt pak kohë më parë vendosi t’i bashkohet sportit të futbollit, ku ishte stërvitur në disa skuadra, përfshirë edhe Borussia Dortmundin.

Tani 32 vjeçari është pjesë e skuadrës nga Australia, Marniers Central.

Ai ka arritur që të shënoi edhe golin e parë për këtë skuadër, në ndeshje miqësore kundër MacArthur South./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO