BMW Serie 4 GT vjen në version elektrik (Foto) – Lajmi.net
BMW Serie 4 GT vjen në version elektrik (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto 10:27, 16 May 2017
Kompania gjermane BMW ka nisur punën për modelin e ri Serie 4 GT.

Krerët e kësaj kompanie kanë njoftuar se Serie 4 GT do të jetë e bazuar në Serie 3 dhe do të vjen në version benzinë dhe plug-in hibrid, ndërsa risi do të jetë modeli elektrik, shkruan Lajmi.net.

AutoCar.com shkruan se ky model pritet të ketë një motor të fortë me 350 kuaj-fuqi, ndërsa çmimi i tij do të sillet rreth 40 mijë funte.

Megjithatë, ende nuk ka detaje për këtë model elektrik, i cili nuk do të jetë i gatshëm për treg deri në vitin 2020./Lajmi.net/

3er_electric_final

Fjalët kyçe: BMW, elektrik, serie 4 gt

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion