BMW i kundërpërgjigjet Mercedesit (FOTO) – Lajmi.net
BMW i kundërpërgjigjet Mercedesit (FOTO)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 21:18, 31 January 2018
Seria Grand Coupe BMW 2 është testuar në rrugë publike, por edhe në kushte ekstreme të dimrit.

Ndërsa Mercedes tashmë po punon në gjeneratën e dytë të kompakt CLA limo coupe, BMW po përgatitet të hyjë në këtë segment automobilistik.

Në fotografitë “spiunuese” shihet modeli i kamufluar i BMW-së në kushte të ndryshme të vozitjes.

Grand Coupe pritet të ndajë projektimin me BMW 2 Series Coupe me dy dyer, veçanërisht në pjesën e përparme të automjetit.

Vetura ka katër cilindra 2.0 turbo, ndërsa fabrika do të prodhojë edhe versionin 1.5 litra me tre cilindra.

Grand Coupe do të ketë premierën në pjesën e dytë të këtij viti, ndërsa në sallonet e shitjes do të dalë në fillim të vitit 2019.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO