O Zot mbroje Shqiperinë nga Shqiptarët…

flmuri-skenderbeut

Po e nisi kete blog me kete fjali te Faik Konices.O zot mbroje Shqiperine nga Shqiptaret .

Dje ndeshja me Serbine beri buje te madhe ne rrjetet sociale.Qdo gje qe shikoje ishte kuq e zi .

Te gjithe ishin ne perkrahje te kombetares dhe thonin se edhe nese humb gjithmone do jene me Shqiperine. Por qfare ndodhi pas ndeshjes ?

Te gjithe filluan te fyenin,te shanin si trajnerin ashtu edhe lojtaret.

Nje gje qe ra ne sy ishte se para ndeshjes te gjithe flisnin vetem per sport ,pa incidente ,pa probleme kurse kur perfundoi ndeshja thonin :Ishte dashur ti vrisnim aty ,qfare tifoze jane ata qe i lane shkijet te festonin etj nga me te ndryshmet .

Filluan shakate me kombetaren si : “kush i shpiku minutat shtese ju *********” , “duke thene se portieri i Shqiperise ankohej se gola e tij ishte me e madhe ” , duke thene poashtu se shpresojm qe ne Armeni te na rrahin e ti marrim 3 pike ne tavoline se perndryshe nuk kemi shanse .

Shumica e vajzave benin foto me flamur te kombetares por foto shum “te nxehta” duke e shfrytezuar rastin te dalin ne ndonje faqe dhe ti marrin disa like .

Kishte edhe asi qe se shikonin lojen fare vetem postonin foto te flamurit duke thene “masi krejt”

Ky pra eshte patriotizmi jone .

Sporti eshte sport dikush humb ,dikush fiton por gjeja e fundit qe na duhet eshte patriotizmi per like …

SQARIM!

Shkrimet në blogun e lajmi.net janë shkrime të përdoruesve të ndryshëm, të mundësuara nga lajmi.net. Shkrimet që i lexoni në blog nuk paraqesin qëndrimin e redaksisë së lajmi.net. Nëse një shkrim mendoni se ka përmbajtje që është e papërshtatshme në çfarëdoformë, klikoni butonin raporto apo na shkruani në info@lajmi.net.

Raporto

One thought on “O Zot mbroje Shqiperinë nga Shqiptarët…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *