Bleu bunkerin e vjetër dhe e ktheu në një shtëpi të pabesueshme (Foto) – Lajmi.net
Bleu bunkerin e vjetër dhe e ktheu në një shtëpi të pabesueshme (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 19:44, 20 April 2017
Gjatë Luftë së Dytë Botërore, ishte shumë e zakonshme të ndërtosh bunkerë të cilët fshihen nga peizazhi sipër tyre.

Një bunker i tillë ishte edhe ky në Cornwall, Britani të madhe. I ndërtuar më 1942, ky bunker ishte krijuar për të shpëtuar nga nazistët.

Bunkeri më pas prej atëherë kishte mbetur i braktisur. Por, kur ta shihni se si duket ky bunker tani, 73 vjet më pas, do të habiteni!

Një grua me emrin Elizabeth Strutton bleu bunkerin e Luftës së Dytë Botërore dhe e ktheu në shtëpi, transmeton Gazeta Express.

Pasi kaloi disa vite në përpjekje për ta transformuar hapësirën nëntokësore, Elizabeth krijoi një nga shtëpitë më të bukura në botë.

Shikojeni se si duket tani:

Fjalët kyçe: Bunkeri, Shtëpia

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball