Bisha nga Ferrari, veturë super e shpejtë me 812 kuaj fuqi (Foto/Video) – Lajmi.net
Bisha nga Ferrari, veturë super e shpejtë me 812 kuaj fuqi (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:14, 15 March 2017
Ferrari, gjigandi i prodhimit të veturave, ka lansuar modelin e ri me 812 kuaj fuqi, që e bën këtë model të jetë një veturë super e shpejtë.

Ferrari njihet si markë që prodhon vetura të shpejta dhe kjo është njëra prej tyre, transmeton lajmi.net

Me një motor prej 812 kuaj-fuqi, V12, 6,5 litër, që shpejtësinë 0-100km/h e kapë për vetëm 2,9 sekonda, kjo veturë duket të jetë bishë fare.

Edhe pse më shumë një veturë sportive, nuk i mungon pamja e bukur dhe tejet tërheqëse. Më poshtë ju shfaqim fotografitë dhe videon e veturës./Lajmi.net/ 

screenshot_1 screenshot_2 screenshot_3 screenshot_4 screenshot_5 screenshot_6 screenshot_7

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO