Birësimi i kushtoi 2000 euro ryshfet nënës nga Maqedonia – Lajmi.net
Birësimi i kushtoi 2000 euro ryshfet nënës nga Maqedonia
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 22:07, 12 March 2018
Nëna në tentim Kristina Kuzmanova mendoi në vitin 2013 se ju plotësua dëshira, të bëhet nënë e një fëmije 5 vjeçe.

Ëndrra ju transformua në tmerr pasi ajo mori vesh se institucionet i kishin kërkuar ryshfet prej 2000 euro që ajo duheshte t’i paguaj me një sportel që nuk eksistonte.

”Më kërkuan para, 2000 euro për të cilat e dija se paguhen ligjërisht për administrim të procedurave. Unë ju kërkova dokument por ata më thanë të paguaj në një sportel që nuk eksistonte. Në fund e mora vesht se jam viktimë e sistemit të korruptuar” ka thënë ajo për TV24.

Ajo nuk e kishte paguar ryshfetin duke prishur edhe procedurat për birësim.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO