Biografia e ministrit të ri të Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj – Lajmi.net
Biografia e ministrit të ri të Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 7:30, 14 September 2017
Ministri i ri i zgjedhur Flamur Sefaj ka lindur në vitin 1972.

Ai ka marrë titullin master në Shkencat e Komunikimit dhe komunikimin korporativ nga Università della Svizzera Italiana (USI), Lugano.

Ai aktivitetet e tij kryesisht i ka zhvilluar në Zvicër siç edhe mund të shihet nga përvoja e punës:

2005 -2017  -Udhëheqës për zhvillimin dhe organizimin e biznesit ndërkombëtar;

                    -Udhëheqës për zhvillimin dhe trajnimin e burimeve njerëzore;

                     -Udhëheqës për strategjinë korporative;

                      -Udhëheqës i stafit korporativ të Presidentit të Grupit (Mabetex Project Engineering), në Zvicër;           

2008 – 2010 -Menaxher i projektit, “General Studio SA”, Zvicër;

1998 – 2004 -Ndërmjetësues ndër-kulturor për Ministrinë Publike dhe Zyrën Federale për Refugjatë në Zvicër;

2003 – 2004 -Bibliotekistë, Biblioteka e Universitetit të Luganos, Lugano;

2003 – 2003-Operacionet e marketingut: IBSA Institut Biochimique SA në Pambio Noranco.

Përveç gjuhës amtare flet edhe pesë gjuhë të huaja, gjuhën angleze, italiane, serbe, kroate, gjermane. Ai ka nënshtetësi të dyfishtë kosovare dhe zvicerane./arbresh.info/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO