Billalli i thotë Veselit: Mos e shkel rregulloren për LDK-në se nuk të pranojnë – Lajmi.net
Billalli i thotë Veselit: Mos e shkel rregulloren për LDK-në se nuk të pranojnë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 12:31, 7 December 2017
Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi, në foltoren e Kuvendit ka kritikuar kreun e Kuvendit, Kadri Veselin, se gjatë seancës së sotme po i jep fjalën deputetit të LDK-së, aq shpesh sa po shkel rregulloren.

Sipas Sherifit, Veseli nuk duhet t’i jap fjalën kaq shpesh nënkryetarit të Kuvendit, Kujtim Shalës, sepse edhe ai po flet në rolin e deputetit dhe duhet të jetë i barabartë me të gjithë deputetët tjerë.

Shefi i GP të Nismës i thotë kreut të Kuvendit se LDK-ja nuk e pranon atë dhe nuk ka nevojë t’i jap më shumë të drejtë fjale deputetit të saj.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO