Bilall Sherifi gati 10 mijë vota më shumë – Lajmi.net
Bilall Sherifi gati 10 mijë vota më shumë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:00, 29 June 2017
Bilall Sherifi
Bilall Sherifi
Bilall Sherifi që në vitin 2014 nuk mundi të bëhej deputet, këtë radhë ka siguruar mandatin në Kuvend.

Sekretari i përgjithshëm i Nismës për Kosovë, Bilall Sherifi në këto zgjedhje ka marrë 9 mijë e 700 vota më shumë se në vitin 2014.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar sot emrat e deputetëve të rinj.

Sekretari i përgjithshëm i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi në këto zgjedhje ka marrë 11 mijë e 942 vota, ose 9 mijë e 752 vota më shumë se sa në vitin 2014 kur Nisma kishte garuar e vetme në zgjedhje.

Bilall Sherifi në zgjedhjet e 2014-ës kishte marrë vetëm 2190 vota dhe nuk kishte arritur të hynte në Kuvend.

Fjalët kyçe: Bilall Sherifi, NISMA

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush