Besojeni ose jo, ky është profesioni i vërtetë i Eugent Bushpepës – Lajmi.net
Besojeni ose jo, ky është profesioni i vërtetë i Eugent Bushpepës
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 12:33, 15 May 2018
Ishte fitues i festivalit të 56-të të festivalit të Radio Televizionit Shqiptar.

Eugent Bushpepa është këngëtari shqiptar i cili përfaqësoi Shqipërinë në “Eurovision 2018” me këngën e tij “Mall”, shkruan lajmi.net.

Ai u rendit në vendin e 11-të duke u cilësuar si një ndër zërat më të mrekullueshëm dhe më të pëlqyer nga publiku.

Eugenti mbrëmë ishte i ftuar në emisionin “Opinion”, ku rrëfeu shumë të pathëna rreth jetës private dhe karrierës profesionale.

Përveç se pjesën më të madhe e kalon me muzikë, Bushpepa zbulon se është i apasionuar pas mjekësisë dhe se studion stomatologji.

E çuditshme përputhshmëria ndërmjet dy profesioneve, atë të këngëtarit dhe stomatologut. /Lajmi.net/

640-0-5afa9585e87e9

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO