Bernardeschi zbulon problemin në ndeshjen ndaj Tottenhamit – Lajmi.net
Bernardeschi zbulon problemin në ndeshjen ndaj Tottenhamit
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 9:29, 14 February 2018
Federico Bernardeschi nuk pajtohet se barazimi 2:2 ndaj Tottenham Hotspur ishte rezultat i drejtë.

Federico Bernardeschi këmbëngul se Juventusi “meritoi të fitoj dhe është i bindur se torinezët shkojnë për fitore në ndeshjen e dytë.

“Duke qenë në këtë presion gjithçka pritet që të jetë në këtë nivel, pasi ne ishim përballur me një kundërshtar të fortë, por ne luajtëm me forcat e tona dhe vendosmëri të duhur”, tha Bernardeschi për Mediaset Premium.

“Pasi shkuam në rezultatin 2-0, ne nuk mund ta mbajmë atë ritëm.

“Është për të ardhur keq për rezultatin, sepse ne kemi merituar të fitojmë, por jemi të sigurtë që shkojmë për kualifikim në Londër. Ne shkojmë atje të vetëdijshëm se mund të fitojmë”, përfundoi ai.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO