Beqiri thotë se Shpend Ahmeti po i pret zgjedhjet lokale për ndërtimin e Xhamisë – Lajmi.net
Beqiri thotë se Shpend Ahmeti po i pret zgjedhjet lokale për ndërtimin e Xhamisë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:29, 15 July 2017
Deputeti i zgjedhur i LDK-së, dhe ish-kryetari i komunës së Prishtinës, Ismet Beqiri me anë të një postimi në rrjetin social facebook ka komentuar çështjen e ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania.

Ai ka thënë se në këtë kohë ndërtimi i xhamisë është dashur të kryhet, duke akuzuar të parin e kryeqytetit se po i pret zgjedhjet lokale për ta bërë një gjë të tillë, transmeton lajmi.net

“Qytetarët e besimit mysliman meritojn një xhami të tillë,është e drejtë elementare e tyre,e drejta e besimit është e garantuar me Kushtetutë.Mos po i pritni zgjedhjet lokale të 22 tetorit?Kjo punë është dashur të kryhet”, ka shkruar ai në facebook.

Ditët e fundit është hapur debati për ndërtimin apo jo të xhamisë në lagjen Dardania. Kjo pas një peticioni i cili është iniciuar nga disa qytetarë, që pretendojnë se xhamia nuk duhet të ndërtohet në atë pjesë pasi nuk ka plan urbanistik.

Lexo postimin e plotë:

Të dashur miq,të dashur qytetarë të Prishtinës dhe Kosovës
Këto ditë është aktualizuar çështja e ndërtimit të xhamisë së madhe në Prishtinë.Është ndarë lokacioni për të,diku 5 vite më parë,është vënë edhe gurëthemeli për ndërtimin e saj.Janë absurde,të paqëndrueshme dhe të papranueshme obstruksionet,bllokadat dhe mosëdhënia e lejes për ndërtimin e saj nga organet kompetente të Komunës së Prishtinës.Qytetarët e besimit mysliman meritojn një xhami të tillë,është e drejtë elementare e tyre,e drejta e besimit është e garantuar me Kushtetutë.Mos po i pritni zgjedhjet lokale të 22 tetorit?Kjo punë është dashur të kryhet.
Mjaftë më,zhbllokojeni këtë ndertim.

 

Fjalët kyçe: Ismet Beqiri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble