Bendi gjerman “dridh” Triestën me këngë shqipe (Video) – Lajmi.net
Bendi gjerman “dridh” Triestën me këngë shqipe (Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimEntertainmentFunKulturë/Arte 13:09, 21 May 2017
Këngët shqipe janë të përhapura në të gjithë botën.

Bendi gjerman “FABULA” ka performuar në Triestë me vallen popullore: ‘Gajdexhiu’ dhe ‘Lute nana bijën rri edhe sivjet’, shkruan lajmi.net

Performanca e tyre ka mbledhur njerëz, të cilët gjironin për të mbajtur në kujtimet e tyre lojën fantastike të grupit, ndërkaq një grua filloi të vallëzojë nën ritmin e muzikës që realizohej.

Shikojeni videon më poshtë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO