Bëhuni gati për verë – Lajmi.net
Bëhuni gati për verë
Autori: Lajmi.net Lifestyle 11:13, 23 April 2018
Stina e verës po afron dhe kjo do të thotë që juve ju duhet të dilni me rroba banjoje.

 

Gjatë dimrit ne gjithmonë shtojmë në peshë pasi gjatë kësaj kohe hamë më shumë.

Shkencëtarët britanikë zbuluan se fitimi i peshës kur moti është i ftohtë është aktualisht pjesë e instinktit të mbijetesës të trashëguar nga paraardhësit tanë.

Shikoni më poshtë tetë këshilla që ta bëni trupin e përsosur pë verë;

Rigjeneroni lëkurën 

Temperaturat e ulëta ua dëmtojnë edhe trupin, lyeni atë me vaj kokosi

 

Kujdesuni për ndërsqetullat duke aplikuar maskën me mjaltë dhe lemon

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO