Behrami thyen rekordin me Zvicrën – Lajmi.net
Behrami thyen rekordin me Zvicrën
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 12:18, 15 November 2017
Valon Behrami do të bëhet futbollisti i parë i ekipit helvetik që luan në katër Botërorë.

Valon Behrami është afër një rekordi me ekipin e Zvicrës.

Mesfushori kosovar do të bëhet futbollisti i parë i ekipit helvetik që luan në katër Botërorë.

Behrami për herë të parë luajti në një botëror në vitin 2006 në Gjermani, pasi kishte debutuar për kombëtaren zvicerane në vitin 2005, si dhe luajti në botërorët tjerë në Afrikë e Jugut më 2010 dhe në Brazil më 2014, përcjell “lajmi.net”.

Rusia 2018 do të jetë botërori i tij i katërt. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Valon Behrami

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy