Befason Figo: Ky është lojtari më i mirë gjerman (FOTO) – Lajmi.net
Befason Figo: Ky është lojtari më i mirë gjerman (FOTO)
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 18:45, 14 February 2017
Luis Figo nuk ka dyshime se kush është futbollisti më i mirë gjerman.

Legjenda franceze në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve Benfica – Dortmund, ka lavdëruar lojtarin e këtyre të fundit, Mario Gotze.

Për Figon, Gotze është lojtari më i mirë gjerman.

“Mario Gotze është futbollisti më i mirë gjerman, loja e tij, aftësitë, lëvizjet që bën në fushë, e bëjnë atë lojtar të jashtëzakonshëm”, ka deklaruar Figo, përcjell lajmi.net.

Gotze ka fituar zemrat e gjithë tifozëve gjermanë me golin e shënuar në finalen e Kupës së Botës së vitit 2014 kundër Argjentinës.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

Fjalët kyçe: Luis Figo, Mario Gotze

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush