Bundesliga 2017: Kush tjetër pos Bayern Munchen – Lajmi.net
Bundesliga 2017: Kush tjetër pos Bayern Munchen
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 11:03, 1 January 2018
Klubi bavarez grumbulloi 82 pikë, 15 më shumë sesa Leipzigu, që zuri vendin e dytë.

Bayern Munichu u shpall për herë të pestë radhazi kampion në Bundesligë.

Klubi bavarez grumbulloi 82 pikë, 15 më shumë sesa Leipzigu, që zuri vendin e dytë.

Në pozitën e tretë u rendit Borussia Dortmundi me 64 pikë dhe Hoffenheim me 62 sosh.

Në Kupë fitoi Borussia Dortmundi, që triumfoi 2:1 ndaj Eintracht Frankfurtit.

Image result for dortmund copa 2017

Bayern Munichu korri fitore në Superkupë pas gjuajtjeve të penaltive kundër Borussia Dortmundi.

Ndërsa, koha e rregullt ishte mbyllur me rezultatin 2:2.

Image result for bayern super cup 2017

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO