Boksierit i shqyhet veshi në ring – Lajmi.net
Boksierit i shqyhet veshi në ring
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 14:03, 10 December 2017
Tashmë raportohet se boksierit i është qepur veshi dhe se shumë shpejt pritet ta rimarrë veten.

Stephen Smeth pothuajse e kishte veshin e të shqyer në ballafaqimin me Francisco Vargasin në Las Vegas.

Boksieri britanik po përpiqej që të kthehej sërish në krye të frontit të Botës.

Por, pas vuajtjes së prerjes së veshit të majtë nga një përplasje aksidentale të kokave, dueli u ndalua nga mjeku pas raundit të nëntë.

Dueli i mbrëmshëm na kujtoi përballjen Tyson-Holyfield, boksierit Smeth i shqyhet veshi (Video)

Kjo i dha fitoren Vargasit, i cili sipas rezultatit të gjyqtarëve triumfoi me 89-82, 88-83, 88-83.

Imazhet e tmerrshme ngjallën kujtimet se e duelit të kampionëve, kur Mike Tyson i gishte kafshuar veshin Evander Holyfield gjatë luftës për titullin e kampionit në vitin 1997.

Tashmë raportohet se boksierit i është qepur veshi dhe se shumë shpejt pritet ta rimarrë veten.

Kujtojmë se Smeth deri më tan i ka humbur tre nga pesë luftërat për titullin e kampionit të Botës

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO