Bayerni nuk ndalet, e “dobëson” prapë Dortmundin – Lajmi.net
Bayerni nuk ndalet, e “dobëson” prapë Dortmundin
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 16:37, 24 February 2018
Vazhdon të rritet numri i skuadrave të interesuara për yllin e Borussia Dortmundit, Christian Pulisic.

Amerikani 19 vjeçar që është pjesë e Dortmundit që nga sezoni 2015/2016, po kërkohet nga Chelsea prej kohësh.

Por, media kryesore gjermane, ‘Bild’, sot ka raportuar se në garë për Pulisic ka hyrë edhe Bayern Munich, për të konkurruar kampionët e Premierligës.

Pulisic mund të bëhet lehtë lojtari i radhës që lë Dortmundin për Bayernin, pas Gotze, Lewandowski dhe Hummels së fundi.

Por, Chelsea në anën tjetër shpreson të arrijë marrëveshjen me Dortmundin për 19 vjeçar, duke e përfshirë në ofertë edhe sulmuesin Batshuayi, që e ka nisur mirë aventurën në ‘Signal Iduna Park’./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO