Bayerni fiton në fund, mposhtet Werderi i Milot Rashicës – Lajmi.net
Bayerni fiton në fund, mposhtet Werderi i Milot Rashicës
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:25, 17 February 2018
Bayern Munich ka shënuar fitore në fund të ndeshjes ndaj Wolfsburgut, ndërsa Werder Bremen i Milot Rashicës, është mposhtur nga Freiburgu.

Sot pasdite, janë zhvilluar pesë ndeshje të xhiros së 23-të të Bundesligës.

Bayern Munich, me shumë vështirësi ka arritur të marrë tre pikët në udhëtim te Wolfsburg, duke përmbysur rezultatin për fitoren 1:2.

Didavi kaloi në epërsi Wolfsburgun në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë, Bayerni shënoi dy gola, fillimisht me Wagner që barazoi për 1:1 dhe Lewandowski që shënoi golin e fitores nga penalltia në kohën shtesë të ndeshjes, shkruan lajmi.net.

Në ndeshjen tjetër të zhvilluar në këtë, Freiburgu ka mposhtur 1:0 Werder Bremenin. Rashica në këtë ndeshje u inkuadrua nga minuta e 74’./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO