Bayern Munich po i transferon dy lojtarë për 150 milionë euro – Lajmi.net
Bayern Munich po i transferon dy lojtarë për 150 milionë euro
Autori: Lajmi.net BundesligaMerkatoSport 13:29, 6 December 2018
Bayern Munich po planifikon që të bëjë dy transferime gjigante.

Bayern Munich e di se skuadra e tyre po plaket, anda duan t’i transferojnë dy lojtarë të rinj.

Skuadra gjermane dëshiron ta transferojë Frenkie de Jong dhe Matthijs de Ligt, përcjell “lajmi.net”.

Bayern Munich është i gatshëm që të paguajë 150 milionë euro për transferimin e dyshes së Ajaxit.

Por, skuadra holandeze po kërkon 170 milionë euro nga shitja e dy lojtarëve, ndërsa bisedimet mund të bëjnë që ajo shumë të ulet.

Në garë për transferimin e De Ligt dhe De Jong, janë edhe klubet si, Barcelona, PSG dhe Real Madrid. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO