Bayern Munich – James Rodriguez, lajmi i fundit nga Rummenigge – Lajmi.net
Bayern Munich – James Rodriguez, lajmi i fundit nga Rummenigge
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 11:46, 1 March 2018
Bayern Munich nuk do të vendosë për të ardhmen e James Rodriguezit deri në kohën kur do të skadojë huazimi i tij.

Drejtori ekzekutiv i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge e ka bërë të qartë se klubi nuk do të vendos për të ardhmen e Rodriguezit deri në kohën kur do të skadojë huazimi i tij.

“Ishte ide e Carlo Ancelottit që ta transferojmë dhe ishte ide shumë e mirë. Ai është zhvilluar shumë mirë, sidomos me Jupp Heynckes”, ka thënë Rummenigge.

“Ai është bërë lojtar i rëndësishëm për ne. Teknikisht është i mirë dhe ka një goditje të mrekullueshme. Po fitojmë shumë nga ai sepse po e organizon lojën”, ka shtuar ai.

“Është i huazuar për dy vjet, pastaj kemi opsionin për ta blerë atë për 42 milionë euro, nëse nuk gaboj. Janë shumë e madhe parash, edhe pse kemi parë të jenë paguar shifra të çmendura gjatë verës”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO