Bayern Munich e transferon për një çmim shumë të lirë James Rodriguezin – Lajmi.net
Bayern Munich e transferon për një çmim shumë të lirë James Rodriguezin
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliMerkatoSport 16:56, 16 February 2018
James Rodriguez katër vite më parë ishte njëri nga futbollistët më të shtrenjtë në botë, ku pas një performance të shkëlqyer në Kupën e Botës, ishte transferuar në Real Madrid nga Monaco.

Real Madrid që atëkohë drejtohej nga Carlo Ancelotti, shpenzoi në transferimin e James Rodriguez 80 milionë euro.

Ardhja e Zidane në krye të Real Madrid, bëri që James Rodriguez të humb vendin e titullarit, ndërsa verën e kaluar u dha huazim te Bayern Munich, me të drejtë blerje.

E të drejtën për ta blerë James Rodriguez, sipas medieve gjermane Bayern Munich do ta shfrytëzojë këtë verë, duke i ofruar Real Madridit 40 milionë euro për shërbimet e 26 vjeçarit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO