Bashkohen Fiat e Chrysler – Lajmi.net
Bashkohen Fiat e Chrysler
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmeNderkombetare 17:33, 31 January 2014
Fiat Chrysler Automobiles
Kompanitë Fiat dhe Chrysler kanë vendosur që t'i bashkojnë forcat në një kompani të re të quajtur \"Fiat Chrysler Automobiles\", e aksionet e kompanisë do të tregohen në \"New York Stock Exchange\".

“Fiat Chrysler Automobiles” do të jetë kompania e re e automjeteve, e themeluar nga kompanitë Fiat e Chrysler. Zyret qëndrore do të jenë të regjistruara në Holandë. Kompania do të konsiderohet kompani e Britanisë së Madhe sa i përket taksave, kurse stoqet do të shkëmbehen edhe në Milano.

Në lajmërimin zyrtar të kompanisë Fiat thuhet se kjo marrëveshje nuk bëhet për qëllim të evitimit të taksave.

“Kjo nuk pritet të ndikojë në taksat që paguhen nga kompanitë në grup, në juridksionet ku aktivitetet e kompanive përkatëse janë zhvilluar deri sot.”

Fiat pret që i gjithë procesi i themelimit të ndërrmarjes së re të përfundojë gjatë këtij viti.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO