Bashkimi pëson humbje në finalen e Ligës Ballkanike – Lajmi.net
Bashkimi pëson humbje në finalen e Ligës Ballkanike
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 19:33, 15 April 2018
Befasia e sivjetme e Ligës Ballkanike, Bashkimi, nuk ka arritur të triumfojë kundër BC Levski Lukoil në finalen e kësaj gare që u zhvillua në Samokov të Bullgarisë (83-72).

Skuadra nga Kosova e nisi më mirë sfidën duke krijuar epërsi në çerekun e parë, të cilin e mbylli me tri pikë avantazh (15:18).

Mirëpo, në dhjetëminutëshin e dytë, Levski bëri një përmbysje (27:19) dhe shkoi në pushim me epërsi prej pesë pikësh (42-37).

Diferenca ishte vetëm një pikë në çerekun e tretë (21:22), mirëpo ekipi bullgar vazhdonte të kishte epërsinë.

Ndërsa në pjesëlojën e fundit, Levski luajti më mirë (20:13) dhe arriti ta fitonte ndeshjen me nëntë pikë epërsi (83-72).

.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO