Bashkimi-Peja, kjo skuadër shkon në finalen e madhe – Lajmi.net
Bashkimi-Peja, kjo skuadër shkon në finalen e madhe
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 19:23, 4 May 2017
Skuadra e Bashkimit është treguar e pagabueshme edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale të Playoffit ndaj Pejës, duke e mposhtur me rezultat 96-117, për të siguruar finalen e parë pas shtatë viteve.

Sinjalet për fitoren e Bashkimit u panë qysh në çerekun e parë, ku portokallezinjtë shënuan plotë 41 pikë dhe krijuan epërsi prej 21 pikëve.

Ndërsa në vijim, lojtarët e Bashkimit u përkujdesën për ta ruajtur epërsinë, duke mos lënë Pejën në asnjë çast që ta rrezikojë këtë fitore

Peja edhe në këtë ndeshje u paraqit me vetëm 7 lojtarë, për shkak të largimit nga skuadra të yjeve kryesorë, ndërsa tre nga lojtarët e paraqitur sot (Mekaj, Qallaku, Abramovic), nuk pushuan për asnjë sekondë dhe luajtën tërë ndeshjen.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fjalët kyçe: Bashkimi, Peja

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown