Barcelona shënon fitore të lehtë në shtëpinë e Malagas – Lajmi.net
Barcelona shënon fitore të lehtë në shtëpinë e Malagas
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 22:32, 10 March 2018
Barcelona ka shënuar fitore të lehtë 0-2 në udhëtim te Malaga.

Në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 28-të, në stadiumin ‘La Rosaleda’, Barcelona që kishte mungesë Lionel Messin, ka mposhtur 0-2 Malagan, për të vazhduar sigurt rrugëtimin drejt titullit.

Të dy golat e fitores, skuadra e Barcelonës i shënoi gjatë pjesës së parë.

Ishte Suarez që shënoi në minutën e 15’ për 0-1.

Në minutën e 28’, Coutinho dyfishoi epërsinë duke shënuar gol të bukur për 0-2.

Me këtë fitore, Barcelona numëron 72 pikë, ndërsa xhiron e ardhshme takohet me Bilbaon./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO