Balena Orca ‘flet’ në gjuhën e njerëzve – Lajmi.net
Balena Orca ‘flet’ në gjuhën e njerëzve
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 15:26, 11 February 2018
Keni parë një balenë që 'flet'?

Një balenë e llojit Orca ka qenë pjesë e shumë stërvitjeve nga trajnerët të cilët e trajnuan atë për të përshëndetur njerëzit sikurse të ishte vet një qenie njerëzore, shkruan lajmi.net

Orca është trajnuar që të thotë fjalën ‘hello’, pra është mësuar që të imitojë gjuhën e njerëzve për shkak që vet nuk e ka aftësinë të flet.

Orca është 14 vjeçare dhe shpërblehet çdoherë që ia del qëllimit të saj.

Shikoni videon për më shumë. /Lajmi.net/

 

Burimi: https://mashable.com/2018/02/05/orca-says-hello/?utm_cid=hp-n-1#_PZBQEE1caq8

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO