Bajrami: Qeveria Haradinaj për 3 muaj shpenzoi sa Qeveria Mustafa për 1 vit – Lajmi.net
Bajrami: Qeveria Haradinaj për 3 muaj shpenzoi sa Qeveria Mustafa për 1 vit
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 23:14, 17 May 2018
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka kritikuar qeverinë e vendit, të udhëhequr nga Ramush Haradinaj, për shpenzimin e parasë publike.

Bajrami, ish-ministre e Tregtisë dhe Industrisë, ka thënë  se “pothuajse në secilën mbledhje” të Qeverisë Haradinaj “ndahen mjete pa kurrfarë kriteri”.

“Vetëm në tre muajt e parë, rezerva shtetërore është shpenzuar në atë masë sa Qeveria Mustafa ka shpenzuar brenda dymbëdhjetë muajve”, është shprehur Bajrami. /T7/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO