Bajram Muharremi promovon librin e tij të dytë ‘Vullkan i fjetur’ – Lajmi.net
Bajram Muharremi promovon librin e tij të dytë ‘Vullkan i fjetur’
Autori: Lajmi.net BibliotekaEntertainmentKulturë/Arte 19:46, 11 April 2017
Shkrimtari Bajram Muharremi ka promovuar librin e tij të dytë që quhet ‘Vullkan i fjetur’.

Ky libër i tij është vlerësuar lartë nga referuesi Osman Ahmetgjekaj, nga juria dhe gjithë të pranishmit.

‘Vullkan i fjetur’ është shkruar me poezi të cilat si temë kryesore kanë Kosovën e lirë dhe u këndohet poezi dëshmorëve të rënë në luftën e fundit në Kosovë.

Pas promovimit, autori u inkurajua nga të pranishmit për vazhdimin e krijimtarisë në këtë fushë.

Kujtojmë që Bajram Muharremi është babai i këngëtarit Blero Muharremi./Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO