Babai i sulmuesit në Paris mohon që djali tij të ketë lidhje me organizata terroriste – Lajmi.net
Babai i sulmuesit në Paris mohon që djali tij të ketë lidhje me organizata terroriste
Autori: Lajmi.net BotaLajme 15:51, 19 March 2017
Babai i sulmuesit i cili dje u qëllua për vdekje në Orly të Parisit pasi kishte sulmuar ushtarin francez, ka insistuar se djali i tij nuk kishte lidhje me organizatat terroriste.

Babai i Ziyed Ben Belgacem, ka thënë se djali i tij nuk është terrorist duke thënë se ai ishte nën ndikim të drogës dhe alkoolit, transmeton lajmi.net

“Djali im nuk është terrorist. Ai kurrë nuk lutej dhe ishte i dhënë pas pijes. Ai ishte nën ndikimin e alkoolit dhe kanabisit”, ka thënë babai i sulmuesit.

Belgacem dje ia kishte marrur armën një ushtari duke bërtitur: ‘’Unë jam këtë për të vdekur në emër të Allahut”.

Sipas prokurorisë së Francës, i dyshuari ishte burgosur disa herë për dhunë dhe vjedhje. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Paris, sulmuesi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bubble Trouble
  • Play Supercar Showdown