Babai ‘i pashpirt’ e hedh në plehra vajzën e posalindur – Lajmi.net
Babai ‘i pashpirt’ e hedh në plehra vajzën e posalindur
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 10:21, 21 January 2018
Një baba “i pashpirt” e hodhi vajzën e tij të porsalindur në një kontejner, sepse ai mendonte se po vdiste.

 

Njeriu u pa në CCTV duke e hedhur fëmijën në një qese letre dhe pastaj duke e lënë atë për të vdekur në një grumbull plehrash, raporton Mirror, transmeton Indeksonline.

Vajza kishte lindur në shtëpi vetëm dy orë më parë dhe akoma kishte bashkangjitur kordonin e saj të kërthizës.

Prindërit e saj vendosën ta braktisnin atë sepse ngjyra e saj e lëkurës filloi të kthehej në purpurt dhe mendonin se ajo ishte e pashërueshme, sipas policisë.
Por ajo u shpëtua nga një grua e moshuar që tani është përshëndetur si “engjëll mbrojtës” i saj.

Njeriu u tha hetuesve se e dashura e tij, e cila ishte shtatzënë tetë muaj se nuk kishte shkuar të kontrollohej te mjeku, dhe se ishte ankuar për dhimbje stomaku dhe pastaj lindi në dhomën e ndenjes së shtëpisë së tyre në Xuanwei të Kinës para se të mund të shkonin në spital.

Në vend që ta merrte fëmijën në spital pas lindjes, ai e vuri në një shtrat dhe më pas shkoi të kujdeset për të dashurën e tij, tha policia.
Kur u kthye dy orë më vonë, fëmija kishte marrë ngjyrë të purpur dhe mendonte se ishte i sëmurë dhe nuk do të mbijetonte.

Foshnja u shtrua në spital, ku u kontrollua dhe u gjet se ishte në gjendje të mirë shëndetësore, tha policia.

Zyrtarët i arrestuan babain dhe të dashurën e tij në banesën e tyre të martën mbrëma. Shtypi kombëtar i Kinës i ka quajtur të dyshuarit “të pashpirt” dhe “mizor”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO