Avioni bën ulje emergjente për shkak të xhamit të thyer – Lajmi.net
Avioni bën ulje emergjente për shkak të xhamit të thyer
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 11:02, 14 May 2018
Për shkak të defektit, bashkëpiloti dhe një anëtar i dytë i ekuipazhit u plagosën.

Për shkak të një xhami të thyer në kabinën ajrore , një avion pasagjerësh është ka zbritur pa palnifimik në Kinë . Në incidentin e së hënës, bashkëpiloti dhe një anëtar tjetër i ekuipazhit të avionit Airbus A319 u plagosën.

Disku në anën e djathtë të kabinës u prish rreth gjysmë ore pas fillimit, gjë që çoi në një thithje të fortë të erës dhe një rënie të presionit. Avioni, i cili fillimisht ishte në linjë nga qyteti jugperëndimor kinez i Chongqing në Lhasa në Tibet , u ul në qytetin kinez të Chengdu .

Pasagjerët nuk u plagosën. Linja ajrore fillimisht nuk bëri asnjë informacion se si erdhi deri te defekti. Një video e gazetës shtetërore “The Paper” tregoi kabinë me disk të humbur dhe dëmtim të pajisjeve. Maska frymëmarrëse të rënë nga tavani dhe kutitë e ushqimit të shpërndara nëpër dyshemenë e kabinës gjithashtu mund të shihen.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO