Teknologji – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Ushtria amerikane me pushkë të re automatike që ka fuqinë e një tanku

Një pushkë e re e Ushtrisë do të depërtojë përmes çdo mburoje të trupit sepse ka presionin e një tanku, do të përballojë rreziqet nga çdo ndryshim i motit, terrenit, tha shefi i Shtabit të Ushtrisë, Gjenerali Mark Milley....

12 December, 2018 Lexo më shumë

Përse është e rëndësishme të blini smartfon me shumë giga RAM

Kohët e fundit është lancuar një telefon i quajtur OnePlus 6T McLaren Edition i cili ka 10GB RAM, një shifër që, për shumë, është vetëm një numër tjetër konfuzues. ...

11 December, 2018 Lexo më shumë

Gjetja e anijes së Titanikut, ana e tregimit të cilën nuk e keni dëgjuar më parë

Zbulimi i Titanikut fillimisht ishte një mision i projektuar për të mashtruar Bashkimin Sovjetik duke menduar se ushtria amerikane ishte në kërkim të anijës së oqeanit të dënuar, ndërsa po kërkonte gjithashtu dy nëndetëse bërthamore....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Anija Voyager 2 e ka lënë sistemin tonë diellor

Voyager 2 është vetëm objekti i dytë i bërë nga njeriu që lë heliosferën e diellit prapa. ...

11 December, 2018 Lexo më shumë

Do mbyllet Google+, arsyeja shfrytëzimi i të dhënave të përdoruesve

Google do të përfundojë versionin Google + në prill, katër muaj më herët se sa pritej, pasi u gjet një problem tjetër i sigurisë që ndikoi në më shumë se 50 milionë përdorues....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Përdoruesve të Samsung-ut iu rrezikohet siguria 33% më shumë sesa atyre të iPhone

Përdoruesit e Android dhe pajisjet e tyre kanë më shumë gjasa të jenë në shënjestër të viruseve sesa çdo sistem tjetër operativ....

11 December, 2018 Lexo më shumë

New York Times tregon aplikacionet të cilat iu përgjojnë në çdo moment

Qindra aplikacione të njohura po grumbullojnë të dhënat e vendndodhjes, të cilat pretendojnë se janë anonime, por analiza të mëtejshme tregon se mund të lidhen lehtësisht me përdoruesit e caktuar....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Google ka hequr këto 22 aplikacione nga “Play Story”, fshijini ato menjëherë

Google kohët e fundit ka hequr 22 aplikacione nga dyqani i tij "Play Store"....

9 December, 2018 Lexo më shumë

Mbi 50 për qind: 3.9 miliard njerëz kanë qasje në internet

Numri i përdoruesve të internetit vazhdon të rritet, veçanërisht në vendet në zhvillim. ...

9 December, 2018 Lexo më shumë

Sulm masiv kibernetik i Serbisë në Kosovë: Hakohen institucionet kryesore

Institucionet e Kosovës janë goditur nga një sulm i fuqishëm kibernetik që vjen nga Serbia. Sistemi i postës elektronike është hakuar në tërësi. Gazeta Express ka siguruar njoftimin që Qeveria e Kosovës i ka dërguar ambasadave kosovare për t’i njoftuar rreth këtij sulmi. Janë hakuar email-at zyrtare të shtetit, e kanë frikë se ky sulm mund të zgjerohet....

7 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO