Teknologji – Page 111 – Lajmi.net

Aktuale

Modelet iPhone në vitin 2019 vijnë me një risi të madhe

Jetagjatësia e baterisë në iPhone të Apple nuk është e dobët, por nuk është veçanërisht e mirë. ...

18 January, 2019 Lexo më shumë

Sfidat interesante, Youtube ndalon videot e ‘rrezikshme’

Klipet në Youtube që përmbajnë “shaka” të rrezikshme, apo që të trazojnë emocionalisht, janë ndaluar nga platforma....

18 January, 2019 Lexo më shumë

Këtë vit del në treg televizori që paloset si letër

Teknologjia po ecën me ritme të shpejta dhe vijon të na befasojë sa herë "mrekullitë" e saj....

18 January, 2019 Lexo më shumë

Shkencëtarët gjejnë mënyrën për të transferuar kujtimet nga një krijesë në tjetrën

Mundësia që shkencëtarët t'iu nxisin juve të rikujtoni situata të gjërave që nuk i keni bërë më parë tashmë është një e vërtetë....

17 January, 2019 Lexo më shumë

E mbani në mend telefonin Motorola? Ky është përditësimi që do t’i bëhet këtë vit

Motorola Razr është gati të bëjë një rikthim, kësaj here më dinamik se kurrë. ...

17 January, 2019 Lexo më shumë

Apple lanson produktin më të ri, do t’i gëzojë përdoruesit e iPhone

Mbështjellëset e reja të mbushjes së baterive nga Apple për iPhone XS dhe XS Max kanë kapacitet më të madh të baterive sesa çdo mbështjellëse e prodhuar më parë nga kjo kompani....

17 January, 2019 Lexo më shumë

Aplikacioni i smartfonëve që do t’iu lejojë të kontrolloni muzikët edhe në veturë

Aplikacioni popullor i shërbimit të muzikëve "Spotify" ka filluar të lansojë një modalitet të ri "Car View", që t'u mundësojë përdoruesve të kontrollojnë muzikët ndërsa janë duke vozitur....

16 January, 2019 Lexo më shumë

Airlander 10 “tërhiqet” për t’u rikthyer edhe më luksoz

Aeroplani më i madh në botë ka dalë në “pension” pas gjashtë fluturimeve testuese, pasi ndërtuesit e saj po përgatiten për të ndërtuar një model të ri komercial për ta ngritur në qiell në fillim të 2020-s....

16 January, 2019 Lexo më shumë

Arsyeja e frikshme se pse po ulen çmimet e televizorëve SMART

Çmimet kanë rënë aq sa tani mund të gjenden televizorë me cilësi ekrani 4K dhe me lidhje interneti (SMART), me pothuajse gjysmë çmimi sa vetëm pak vite më parë....

16 January, 2019 Lexo më shumë

Automjetet më interesante te panairi më i madh i teknologjisë, CES

Panairi më i madh i teknologjisë mbahet çdo vit në Las Vegas të SHBA-ve. Këtë vit u organizua nga data 8, deri në 11 Janar....

16 January, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO