Teknologji – Page 108 – Lajmi.net

Aktuale

Ja se kur mund të vijë IPad Pro i ri

Versioni i ardhshëm i iPad Pro duhet të mundësojë FaceID në mënyrë horizontale. ...

20 September, 2018 Lexo më shumë

Rrjedhin fotot e para të serisë së ardhshme të kamerave GoPro, HERO 7

Kur është fjala për kamerat e sportit, është e sigurt të thuhet se GoPro është pak a shumë firma e parazgjedhur që vjen në mendje. ...

20 September, 2018 Lexo më shumë

WhatsApp kursen baterinë dhe lehtëson të shkruarit me versionin e ri

Aplikacioni i bisedave WhatsApp pritet të dalë me përditësimin e ri që kursen baterinë dhe lehtëson të shkruarit gjatë orëve të vona. ...

20 September, 2018 Lexo më shumë

WhatsApp me ‘Modalitet të errët’

WhatsApp është vendosur të prezantojë një tipar të ri që nxit baterinë tuaj, dhe ju mundëson një pamje më të mirë natën, për të mos dëmtuar sytë....

19 September, 2018 Lexo më shumë

Bitcoin duhet të rregullohet thonë deputetët Britanikë

Bitcoin dhe monedhat e tjera kriptografike janë asete të cilat ekspozojnë investitorë përballë një numri të konsiderueshëm rreziqesh dhe duhet të rregullohen sa më parë u shprehë disa deputetë Britanikë ditën e Mërkure....

19 September, 2018 Lexo më shumë

Ja se kur do të vjen telefoni Razer

Vetëm nën një vit pas telefonit Razer, specialistja e lojrave planifikon të prezantojë modelin pasues në fillim të tetorit. ...

19 September, 2018 Lexo më shumë

Lajm i mirë për të gjithë përdoruesit e WhatsApp

WhatsApp është vendosur të prezantojë një tipar të ri që nxit baterinë tuaj, dhe ju mundëson një pamje më të mirë natën, për të mos dëmtuar sytë....

19 September, 2018 Lexo më shumë

Inteligjenca artificiale e “Google” vendoset në Paris

“Google” inaguroi sot në Paris laboratorin e tij të ri të kërkimit në fushën e inteligjencës artificiale, të shpallur në janar gjatë samitit “Choose France” ku ishin mbledhur kompanitë e mëdha botërore....

18 September, 2018 Lexo më shumë

Miliarderi i parë që do të fluturojë rreth hënës

Njihuni me Yusaku Maezawa: Miliarderi japonez i cili do të bëhet turisti i parë privat ndonjëherë që do të fluturojë rreth hënës....

18 September, 2018 Lexo më shumë

Në vitin 2025 më shumë do të punojnë makinat sesa njerëzit

Megjithatë, në kundërshtim me shumë pritshmëri, digjitalizimi do të rezultojë në punë më të reja. ...

18 September, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO