Teknologji – Page 105 – Lajmi.net

Aktuale

Kompjuteri mund të zgjidhë kubin e rubikut pa ndihmë njerëzore

Hulumtuesit kanë zhvilluar një sistem që mund të zgjidhë një rubik pa algoritme njerëzore. ...

19 June, 2018 Lexo më shumë

Njihuni me majmunët e parë të klonuar në botë (Video)

Zhong Zhong dhe Hua Hua janë dy majmunët e parë klon në botë....

19 June, 2018 Lexo më shumë

Lëshohet korsia për këmbësorët që duan të shkruajnë gjatë gjithë kohës

Nëse ju nuk keni shkruar në telefon derisa keni ecur nëpër trotuar, sigurisht që keni parë shumë të tjerë që e bëjnë këtë dhe madje edhe i keni ndihmuar shokët tuaj duke i kapur për krahu dhe duke i udhëzuar ata se nga të shkelin....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Mos e instaloni iOS 11.4, po e shkakton këtë problem në celular

Nëse nuk e keni bërë ende ‘update’ iPhone-in tuaj në iOS 11.4, është mirë që të prisni edhe pak dhe mos ta bëni....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Si të mbroni programet në kompjuterin tuaj

Ekzistojnë tri lloje të masave të sigurisë që ju nevojiten online: mbrojtja e programit, mbrojtja e sistemit dhe pjesëmarrja dhe edukimi i përdoruesve. ...

18 June, 2018 Lexo më shumë

Aplikacioni që tregon sa kafe duhet të pini

Shkencëtarët që punojnë për ushtrinë amerikane kanë vendosur të llogarisin sa kafe duhet të pimë. ...

17 June, 2018 Lexo më shumë

Apple iPhone X i ri do të mbushet më shpejtë se kurrë

Apple mund të zgjidh më në fund çështjen e jetës së baterisë në iPhone X të ri 2018 duke shtuar një lloj të ri ngarkimi të shpejtë....

16 June, 2018 Lexo më shumë

Shkencëtarët zbulojnë si të shpëtohet shkrirja e Antarktidës (Foto)

Niveli i detërave do të rritet dhe të gjitha vendet bregdetare mund të rrezikohen seriozisht nga përmbytjet, nëse nuk bëhet asgjë për ta ndalur shkrirjen masive të akullit të detit në Antarktidë....

16 June, 2018 Lexo më shumë

Samsung Galaxy Note 9 me baterinë më të madhe

Samsung Galaxy Note 8 është një telefon i madh, por bateria e saj është mjaft e vogël në 3,300mAh. ...

16 June, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO