Teknologji – Page 100 – Lajmi.net

Aktuale

Rusët mblodhën të dhënat private të përdoruesve në Facebook

Autoritetet britanike thanë se qasja ndaj informacioneve private të Facebook-ut, që ishin mbledhur nga kompania Cambridge Analytica pa lejen ose dijeninë e përdoruesve të platformës së medias sociale, ishte realizuar përmes kompjuterave që gjendeshin në Rusi dhe në vende të tjera ish-sovjetike....

19 July, 2018 Lexo më shumë

Ndryshimi i klimës mund të mbyste internetin për vetëm 15 vjet

Infrastruktura që fuqizon internetin duke përfshirë stacionet e transferimit të të dhënave dhe mijëra kilometra kabllo optike mund të "mbyten" nën nivelin e ngritjes së detit në vetëm 15 vjet....

18 July, 2018 Lexo më shumë

Plani i Google, kabëll nënujore nga Franca në SHBA

Google e ka bërë planin për ndërtimin e një kablle nënujore nga Franca për në SHBA....

18 July, 2018 Lexo më shumë

‘Shuplaka’ e BE për Google: gjobë rekord prej 5 miliardë dollarësh!

Google po përgatitet të marrë një tjetër “shuplakë” nga Bashkimi Evropian, me një gjobë rekord prej rreth 5 miliardë dollarë. ...

18 July, 2018 Lexo më shumë

Rolls-Royce paraqet një taksi vetë-fluturuese

Ai do të transportojë katër deri në pesë njerëz....

18 July, 2018 Lexo më shumë

Teknologjia të ndihmon kur nuk të pëlqen fundi i filmit

Ju mërzit fundi i një filmi? Mendoni se regjisori mund ta kishte zgjidhur ndryshe? Tani, falë teknologjisë, një gjë e tillë do të jetë thuajse e mundur....

18 July, 2018 Lexo më shumë

Ja si ndikon kolesteroli i lartë tek gratë

Gratë e reja të cilat kanë kolesterol të lartë, mund të luftojnë për të pasur më shumë se një fëmijë....

17 July, 2018 Lexo më shumë

Samsung ka ndërtuar procesorin 8GB RAM dhe S10 mund të ketë atë

Ndërsa disa telefona të tillë si OnePlus 6 dhe Razer Phone tani kanë 8GB RAM, prodhuesit më të mëdhenj kanë ngelur deri tani me 4GB ose 6GB në telefonat e tyre, dhe kjo përfshin Samsung, por ka dëshmi se mund të shkojë deri në 8GB, ndoshta edhe për Samsung Galaxy S10....

17 July, 2018 Lexo më shumë

Apple ul çmimin e iPhone X me 300 dollarë

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë. ...

17 July, 2018 Lexo më shumë

Galaxy S10 pritet të vijë me tri modele

Samsung thuhet se po përgatitet për të nisur telefonin e tyre të ardhshëm, Galaxy S10, në tre madhësi të ndryshme në 2019....

17 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO