Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Aparati i mahnitshëm fotografik Sony RX100 M3

Sony ka prezantuar aparatin fotografik RX100 M3, i cili ofron një fuqi të pabesueshme të fotografisë në një kamerë gjepi....

30 June, 2014 Lexo më shumë

Pajisja X-Ray e cila gjurmon drogat, paratë dhe armët

Është ndërtuar mjeti i parë teknologjik, i cili ju ndihmon policëve që të kërkojnë eksplozivë, armë dhe drogë në vende ku nuk mund të ketë qasje dora e njeriut....

29 June, 2014 Lexo më shumë

Celulari që hapet me tatuazh

Fjalëkalimet e sigurisë që i vendosni për ta siguruar celularin tuaj janë shpesh të mërzitshëm, apo jo? Por, ju tani mund të merrni një "tatuazh" i cili sinkronizohet me celularin tuaj dhe ju lejon që ta hapni atë, vetëm me një trokitje të lehtë....

29 June, 2014 Lexo më shumë

Tabletët me senzorë 3D të Google do të jenë të gatshëm vitin tjetër

Falë bashkëpunimit me LG, klientët e produkteve të Google do të jenë në gjendje që shumë shpejtë të monitorojnë shtëpinë, hartojnë vendbanimin fizik ose të luajnë lojëra tepër të bukura me asgjë më shumë se sa një tabletë....

28 June, 2014 Lexo më shumë

Lirohen iPhone 5S dhe 5C, pasi që data e lansimit të iPhone 6 po afrohet

Çdo ditë e më shumë ne po afrohemi drejt datës së lansimit të iPhone 6. Dhe me afrimin e kësaj date, çmimet e versioneve 5S dhe 5C të iPhone kanë pësuar rënje....

28 June, 2014 Lexo më shumë

Adobe Photoshop Express tani i gatshëm edhe në Windows Phone

Adobe lansoi Photoshop Express për Windows Phone të enjten, duke e sjellur përfundimisht për herë të parë apliakcionin e tij për editimin fotografive në këtë platformë....

27 June, 2014 Lexo më shumë

Facebook ende rrjeti social më i popullarizuar tek të rinjtë

Një studim i ri i bërë në SHBA gjeti se Facebook është ende rrjeti social më i popullarizuar tek të rinjtë....

27 June, 2014 Lexo më shumë

Nikon lanson aparatin me kualitetin më të mirë në histori të tij

Nikon ka zbuluar modelin e ri të aparatit fotografik të quajtur D810, i cili është quajtur nga kompania si ‘Aparati me kualitetin më të mirë të fotografisë në historinë e Nikon’....

27 June, 2014 Lexo më shumë

Google Fit është shërbimi më i ri i shëndetit për Android

Google zbuloi të mërkurën gjatë konferencës së zhvilluesve një program të ri të quajtur Google Fit për Android, i cili do të shërbej si platformë fitnesi dhe gjurmues shëndeti....

26 June, 2014 Lexo më shumë

Kjo është ora e mençur e Samsung, dhe kushton vetëm $199

Google shpenzoi shumë kohë duke e shfaqur orën e saj të mençur Android Wear, në konferencën e saj të zhvillimit të mërkurën. Por në fund të prezantimit, kompania morri një lajm të keq: lansimin e orës së mençur të Samsung....

26 June, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO