Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Kamera Samsung Galaxy 2

Kamera Samsung Galaxy ishte një ndryshim i madh për Samsung. Ishte kamera e parë që kishte sistemin Android dhe kishte lidhje celulare. Tani është krijuar edhe modeli i dytë i kësaj kamere....

29 July, 2014 Lexo më shumë

Google përditëson aplikacionin Gmail me një integrim më të mirë të ‘Google Drive’

Përderisa shpërndarja e dokumenteve dhe dosjeve në mes të Gmail dhe Google Drive ka qenë pothuajse një përjetim i ngjashëm në web, një integrim në mes të këtyre dy aplikacioneve në celularë ka qenë i mangët deri tani....

26 July, 2014 Lexo më shumë

Ekrani për korrigjimin e pamjes

Është menduar të krijohet një ekran i ri i cili do të korrigjonte pamjen për njerëzit që përdorin syze dhe kështu do t'i lironte ata nga përdorimi i syzeve....

26 July, 2014 Lexo më shumë

Google do të blejë shërbimin e transmetimeve live ‘Twitch’ për 1 miliard dollarë

Twitch është një platformë e transmetimeve live me bazë në San Francisko, që lejon njerëzit të tansmetojnë live lojërat që i luajnë tek audienca....

25 July, 2014 Lexo më shumë

Facebook e bën Zuckerbergun edhe më të pasur

Mark Zuckerberg tani është më i pasur se bashkë-themeluesit e Google Sergey Brin dhe Larry Page....

25 July, 2014 Lexo më shumë

Dështon celulari i Amazon

Celulari i ri i Amazon i quajtur "Fire" që përmban efekte 3D dhe skanues të objekteve, duket se nuk ka arritur të lë përshtypje tek njerëzit sikur celularët e Apple dhe të Samsung....

24 July, 2014 Lexo më shumë

Përditësimi i ri i Skype për Android e bënë më të lehtë gjetjen e kontakteve

Skype përditësoi aplikacionin e tij për Android të mërkurën, dhe versioni i ri 5.0 sinkronizon librin e adresave të përdoruesit nga celulari në llogarinë e Skype....

24 July, 2014 Lexo më shumë

Chromebook 1 milion shitje për 3 muaj

Pajisjet iPad janë ende më të mirët në sytë e profesorëve, por modeli Chromebook nga Google është duke u bërë pajisja më e popullarizuar nëpër shkolla të botës....

23 July, 2014 Lexo më shumë

Nvidia lanson tabletën posaqërisht për lojëra

Nvidia, një kompani e njohur për kartelat grafike dhe procesorët e celularëve, ka lansuar një tabletë të quajtur Shield të martën, e cila është e dizajnuar posaqërisht për ata që luajnë shumë lojëra elektronike....

23 July, 2014 Lexo më shumë

Çfarë ndodhë me Tokën pas përdorimit të armëve bërthamore?

Studimet e puklikuara kohët e fundit tregojnë se planeti ynë do të kalojë në ngrica vdekjeprurëse nga përdorimi i armëve bërthamore....

23 July, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO