Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Edhe Kodak do të lansojë celularë më 2015

Celulari i mençur nga Kodak do të jetë i gatshëm gjatë vitit 2015 dhe ky do të jetë edhe njëra nga shpikjet më të mira të vitit të ardhshëm....

27 December, 2014 Lexo më shumë

Aplikacioni që gjurmon shëndetin e veturës tuaj

Aplikacionet të cilat gjurmojnë shëndetin e njerëzve janë bërë tashmë shumë të popullarizuara dhe të shumtë në numër, por krijuesit e një aplikacioni të ri pretendojnë të sjellin një lloj të ri të gjurmuesit për një pjesë të rëndësishme të jetës tuaj: veturës....

27 December, 2014 Lexo më shumë

Monitori i lakuar ultra-i gjerë nga Samsung

Pajisjet e lakuara janë tani në modë. Celularët e fundit, tabletët dhe televizionet të gjithë janë duke përdorur dizajn të lakuar, dhe tani edhe monitorët kanë vendosur t’i bashkohen këtij trendi....

25 December, 2014 Lexo më shumë

Twitter sjellë një risi në iPhone

Sistemi analitik i Twitter tani është bërë i gatshëm edhe për iPhone. Analitika e Twitter tregon skema të analizave që lidhen me cicërimat e preferuara, më të shikuara dhe më të ri-cicëruara....

24 December, 2014 Lexo më shumë

Apple do të lansojë tre iPhone në vitin 2015

Celularët iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus ishin të suksesshëm për Apple, por duket se kompania pritet që këtë sukses ta vazhdojë edhe gjatë vitit 2015 duke lansuar kështu tri pajisje të reja....

24 December, 2014 Lexo më shumë

Mund të ketë jetë nën koren e Tokës

Një studim i ri i publikuar në revistën Natyra shpjegon se ka më shumë ujë nën koren e Tokës se sa mbi të – dhe që uji që gjendet nën-kore mund të përmbajë jetë....

23 December, 2014 Lexo më shumë

LG prezanton zmadhuesit të cilëve mund t’iu dërgosh mesazh

LG ka një ide gjeniale për ju që të kontrolloni më lehtë zmadhuesit e zërit: vetëm duke iu dërguar atyre një tekst mesazh....

23 December, 2014 Lexo më shumë

Facebook në 2015: Dronë dhe realitet virtual

Facebook ka tejkaluar kapacitetin e një rrjeti social, duke rivalizuar tashmë kompani mjaft të mëdha gjatë këtij viti. Por çfarë pritet në vitin e ardhshëm nga ky rrjet gjigand social?...

22 December, 2014 Lexo më shumë

iPhone 7 – Çfarë pritet nga ky celularë?

Sipas të gjitha gjasave, Apple është duke e përgatitur tashmë celularin e ardhshëm iPhone 7, të cilin do të mund ta zbulojë në shtator të vitit 2015. Këtu janë disa prej pak veçorive që mund t’i ketë ky celularë i ardhshëm....

22 December, 2014 Lexo më shumë

Hakerët zbulojnë celularin e ardhshëm të Sony

Celulari i ardhshëm i Sony është zbuluar nga një fotografi që e kanë postuar hakerët korean të cilët e sulmuan ditë më parë kompaninë për shkak të filmit “The Interview”....

21 December, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO