Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

LG prezanton smartphonin V40 me pesë kamera për 1000 dollarë

Modeli i ri i smartphone-ve ka tre kamera në anën e pasme dhe dy në pjesën e përparme. ...

5 October, 2018 Lexo më shumë

Galaxy Note 9 lë mbrapa edhe iPhonet e rinj

Gjenerata e re e telefonave të Apple-it, iPhone XS dhe XS Max është më e mirë në çdo aspekt në krahasim me gjeneratën e shkuar, iPhone X, megjithatë mbetet prapa telefonit të Samsungut, Galaxy Note 9. ...

5 October, 2018 Lexo më shumë

TV-ja 85-inçësh e 8K QLED e Samsung tani është e disponueshme me para-porosi

Për pajisjen me rezolucion të lartë, megjithatë, duhet të gërmoni thellë në kuletën tuaj. ...

5 October, 2018 Lexo më shumë

Fikni telefonin pas orës 10 të darkës, ja arsyeja

“Njerëzit që nuk arrijnë të ndjekin ritmin e trupit të trupit të tyre kanë më shumë mundësi që të kenë depresion dhe probleme të shëndetit mendor,” thotë studimi që anketoi 91 mijë njerëz në Angli....

5 October, 2018 Lexo më shumë

Samsung mund të jetë kompania e parë që sjell telefonin me katër kamera frontale

Samsung ka filluar të marrë një strategji shumë agresive për të shtyer më shumë njerëz të fillojnë të blejnë telefonët të nivelit mesatar....

4 October, 2018 Lexo më shumë

Tani duhet të prisni 30 ditë për të fshirë llogarinë në Facebook

Facebook vendosi të shtyjë afatin e fshirjes së llogarive të rrjetit social nga 14 ditë në 30 ditë. ...

4 October, 2018 Lexo më shumë

Kujdes: Nëse ju vjen ky mesazh në Gmail, assesi mos e hapni!

Një skemë e re phishing, që ka në shënjestër përdoruesit e Gmail, ka mashtruar shumë njerëz, përfshirë ekspertë të teknologjisë për të dhënë kredencialet e tyre të Google....

3 October, 2018 Lexo më shumë

Instagram bie në të gjithë botën, përdoruesit në alarm

Gjatë ditës së sotme përdoruesit e rrjetit social Instagram kanë pasur vështirësi në postimin e fotove dhe videove....

3 October, 2018 Lexo më shumë

Sulmi i hakerëve ndaj Facebookut, pesë milionë evropianë të prekur

Cënimi i fundit i sistemit të sigurisë i zbuluar nga rrjeti social Facebook ka prekur rreth 5 milionë europianë, nga 50 milionë llogari të ekspozuara pas një gabimi në siguri, njoftoi sot komisionerja europiane për drejtësinë, Vera Jourova....

2 October, 2018 Lexo më shumë

Zgjidhet drejtuesi i ri i Instagramit

Një javë pasi bashkëthemeluesit e Instagramit dhanë dorëheqjen, është emëruar drejtuesi i ri i medias sociale më të populluar në botë....

2 October, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO