Auto & Tek – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Bisha nga Ferrari, veturë super e shpejtë me 812 kuaj fuqi (Foto/Video)

Ferrari, gjigandi i prodhimit të veturave, ka lansuar modelin e ri me 812 kuaj fuqi, që e bën këtë model të jetë një veturë super e shpejtë....

15 March, 2017Lexo më shumë

Gjermani, hetime ndaj kompanisë së automjeteve “Audi”

Në qendrën e kompanisë gjermane të prodhimit të automjeteve "Audi", në Ingolstadt dhe në objektet e saj në Neckersulm janë kryer kontrolle....

15 March, 2017Lexo më shumë

Apple së shpejti lanson në treg iPad-ët sekret (Foto)

Me një çmim më të ulët dhe një model më i ri, iPad nga kompania Apple do të lansohet në treg së shpejti, transmeton lajmi.net...

15 March, 2017Lexo më shumë

Ky telefon ia kalon dhe vet dy gjigantëve të teknologjisë Apple dhe Samsung (Video)

Nokia 8 më në fund po vjen me 6GM RAM, 128GB dhe 22.3 MP kamerë, transmeton lajmi.net...

15 March, 2017Lexo më shumë

Raketa më e fuqishme në botë që do të dërgojë njerëzit në Hënë (VIDEO)

Kur Falcon Heavy do të fluturojë së shpejti, në gjysmën e dytë të këtij do të jetë raketa operative më e fuqishme në botë, kanë thënë zyrtarët e kompanisë SpaceX. Viti,n e ardhshëm pritet dërgimi i dy personave në Hënë....

15 March, 2017Lexo më shumë

Ky është celulari më i mirë sa i përket kamerës

Me një total prej 87 pikësh, smartphone i ri i Huaweit arriti shumë pranë kryesimit, sipas matjeve të veçanta për DXO, ai përshkruhet si një nga celularët më të mirë për të dashuruarit pas fotografisë....

15 March, 2017Lexo më shumë

Hyper-GT, modeli më i shpejtë ndonjëherë i McLarenit

Në fund të vitit 2016, kompania britanike e njohur e veturave sportive McLaren ka njoftuar se është duke përgatitur një model të ri të quajtur Hyper-GT, i cili do të frymëzohet nga modeli legjendar F1....

15 March, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme që makina Tesla X përdoret edhe për këtë qëllim (VIDEO)

Nuk mund të besohet se Elon Musk e kishte në mendje këtë qëllim kur ai ofroi për blerësit makinën elektrike Model X, por kjo makinë sigurisht që ka një dobi të gjerë përdorimi....

15 March, 2017Lexo më shumë

Çmimi marramendës i Porsche 911 Turbo (Foto)

Kompania gjermane Gemballa, e ka përpunuar një Porsche 911 Turbo, duke ia ndryshuar pak linjat e jashtme, kuajfuqitë dhe shtuar teknologjitë....

15 March, 2017Lexo më shumë

Apple shpallet fajtore për kurdisje të çmimeve në Rusi

Apple është shpallur fajtore për kurdisje të çmimeve në Rusi, pasi agjencia anti-monopol thotë se kompania amerikane ishte marrë vesh me shitësit në Rusi që të koordinonin çmimet e iPhoneve....

15 March, 2017Lexo më shumë

Kështu dalloni smartfonin dhe karikuesin fallco nga origjinali (Foto)

Krahas pajisjeve origjinale teknologjike të cilat shiten e blihen pasivisht nga konsumatorët, në treg ekzistojnë dhe imitime të tyre....

14 March, 2017Lexo më shumë

Dhjetë specifikat kryesore të Galaxy S8 dhe S8+

Derisa fansat e Apple-it duhet të presin edhe së paku gjashtë muaj për të pasur në duar pajisjen më të re, iPhone 8, fansat e Androidit i ndajnë vetëm dy javë nga shpalosja zyrtare e dy telefonave më të rinj të Samsungut, Galaxy S8 dhe S8+. ...

14 March, 2017Lexo më shumë

Prezantohet modeli i ri Mercedes, ja sa do të shitet (Foto)

Mercedes ka prezantuar modelin e ri në panairin e veturave në Gjenevë, i cili do të shitet në tregun e brendshëm gjerman. ...

14 March, 2017Lexo më shumë

Facebook ka bërë një ndryshim, të cilin nuk e keni vërejtur! (Foto)

Rrjeti social "Facebook", ka bërë një ndryshim sa i përket formës së shkronjave dhe postimit....

14 March, 2017Lexo më shumë

Karikoni celularin në lokale? Ja çfarë rrezikon

Nëse e keni zakon të karikoni telefonin tuaj në baret ku pini kafe apo në restorante jeni duke bërë një gabim shumë të madh....

14 March, 2017Lexo më shumë

Metoda më e re e vjedhjes së kodit të telefonit

Hajdutët e telefonave celularë ka shpikur një mënyrë të re se si të gjenerojnë kodin PIN dhe jo vetëm, të telefonit tuaj....

14 March, 2017Lexo më shumë

Kjo është mënyra më e shpejtë për t’iu përgjigjur emaileve

A nuk është humbje kohe të shpenzosh gjithë ditën duke shkruar email? Mjafton të shohësh statistikat e Adobe në një studim të 2015 që thotë se punonjësit në SHBA shpenzojnë 6.3 orë në ditë duke kontrolluar emailin....

14 March, 2017Lexo më shumë

iPhone 8 do ta lërë në baltë Galaxy S8, ja pse

Për shkak të pamundësisë për të nxjerrë veçori të reja, analisti Ming-Chi Kuo beson se Galaxy S8 nga Samsung nuk do të jetë aq i famshëm sa linja S7 e Galaxy. ...

14 March, 2017Lexo më shumë

Apple është duke marrë energji diellore nga ishulli lundrues në Japoni

Apple ka qënë duke prodhuar energji të pastër për vite dhe manifestimi i tij i fundit vjen në formën e një ishulli lundrues diellor....

13 March, 2017Lexo më shumë

Krijuesi i World Wide Web: Ndikimi i lajmeve të rreme është shqetësues

Zbuluesi i faqeve në internet (World Wide Web) që i përdorim posa të hapim internetin, Tim Berners-Lee, tha se ndikimi i informacioneve të rreme në internet është shqetësues dhe zbuloi planet për të luftuar marketingun joetik politik, raporton Independent. ...

13 March, 2017Lexo më shumë

Linkedin synon që të bëhet lider në mediat sociale

Analisti Michael Markowski, parashikon që Microsoft do të bëjë Linkedin lider në mediat sociale ...

13 March, 2017Lexo më shumë

Viber sjell edhe një risi

“Secrets Chat” quhet risia më e fundit në një prej aplikacionet më popullore për komunikim, Viber....

13 March, 2017Lexo më shumë

Ky kod hap çdo iPhone (Foto)

A e dini se ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni akses në informacionet e fshehura të iPhohe, aq sa edhe të mund të ndryshoni strukturën e tij?...

13 March, 2017Lexo më shumë

Shqiptarët bashkohen në Albanian ICT Awards, takime në Prishtinë, Shkup dhe Tetovë

Në kërkim të identifikimit dhe shpërblimit të maratonomakëve të teknologjisë së informacionit në trevat shqiptare ishte misioni fisnik i një iniciativë e cila mori jetë në 2012-ën me edicionin e parë....

13 March, 2017Lexo më shumë

A është ky aksidenti më qesharak që keni parë?!

Pronari i një shtëpie në qytetin Taizhou, në lindje të Kinës, mund të kishte marrë masa të mjaftueshme për të mbrojtur banesën e tij nga natyra, por zor se kishte imagjinuar se një makinë do të hynte brenda saj nga çatia....

13 March, 2017Lexo më shumë

Përshtatja e veturave të zakonshme, për terrene të vështira (Foto)

Në vende të ndryshme të Islandës, janë parë shumë vetura të zakonshme, në të cilat pronarët kanë bërë intervenime që ato të lëvizin edhe nëpër terrene të vështira....

13 March, 2017Lexo më shumë

Golf 8, prioritet i Volkswagenit

Kreu i Volkswagenit, Herbert Diess, ka konfirmuar se gjenerata e re e Golfit është ende prioritet i këtij prodhuesi. ...

13 March, 2017Lexo më shumë

Videolojërat e dhunshme s’ju bëjnë njeri të keq

Haptas, bërja lojë me videolojëra, sikur Call of Duty, për orë në ditë, apo disa vjet, jo domosdoshmërisht e zvogëlon sasinë e empatisë që njerëzit e ndjejnë ndaj të tjerëve....

13 March, 2017Lexo më shumë

Kështu do të duket iPhone 8 (Foto)

Ka shumë arsye që të gëzoheni për iPhone 8, duke përfshirë madhësinë e tij të re, skanerin e fytyrës dhe mbushjes së shpejtë – por ndryshimi në pamje është ajo çfarë do t’ju pëlqejë më së shumti. ...

13 March, 2017Lexo më shumë

“Secret Chats” në Viber, një bisedë e cila fshihet e tëra automatikisht

Viber ofroi detaje të një funksionalitet të ri cili do tu vijë në ndihmë me bisedat tuaja sekrete. Quhet “Secret Chats” dhe do të jetë i disponueshëm në Android dhe iOS në ditët në vijim....

12 March, 2017Lexo më shumë

Samsung blen Harman për 8 miliardë dollarë, thyen rekordin e blerjeve të kompanisë

Samsung Electronics ka përfunduar blerjen e Harman, sikurse është bërë e ditur në një deklaratë nga vet kompania. Harman njihet si kompani e autoindustrisë dhe pajisjeve të konsumit elektronik....

12 March, 2017Lexo më shumë

WhatsApp lëshon një risi, ja për çfarë bëhet fjalë

Aplikacioni WhatsApp do ti lejojë bizneset që të komunikojnë drejtpërdrejt me konsumatorët....

12 March, 2017Lexo më shumë

Për herë të parë në histori, roboti bën dorëzimin e ushqimit  (Video)

Një nga shërbimet e para në SH.B.A që po përdoret nga robotët është ofrimi I ushqimit, transmeton lajmi.net...

12 March, 2017Lexo më shumë

Del në shitje laptopi i Lenovos që shndërrohet edhe në tablet

Laptopi më i ri Miix 720 2-në-1 i Lenovos tani është në dispozicion për shitje....

12 March, 2017Lexo më shumë

Pamje mahnitëse nga Marsi. NASA sjell imazhet HD nga planeti i kuq

Këto fotografi zbulojnë në detaje të pabesueshme kodrat, rrafshnaltat dhe shkëmbinjtë e Planetit të Kuq. Të kapura nga kamera e pajisjes ‘Curiosity’ të NASA-së, fotografitë e pabesueshme janë nga rajoni ‘Murray Buttes’ në planetin tonë fqinj....

12 March, 2017Lexo më shumë

NASA: Ja kur do të kemi sinjale nga UFO-t

Njerëzimi mund të ketë marrë prej kohësh sinjale nga një tjetër jetë inteligjente diku atje në univers, por e ka keqkuptuar atë....

12 March, 2017Lexo më shumë

Facebook afër ta bëjë butonin “Dislike”

Për shumë kohë, njerëzit pyesin se pse platforma Facebook nuk e ka edhe butonin “Dislike”....

11 March, 2017Lexo më shumë

Nissan i tërheq më se 54 mijë vetura

Kompania Nissan po i tërheq më se 54 mijë vetura për shkak të problemeve me jastëkët ajrorë, që mund të aktivizohen papritmas nëse dyert mbyllen me më tepër forcë....

11 March, 2017Lexo më shumë

Samsungu me më shumë shitje të telefonave sesa Apple

Përkundër vështirësive në fund të vitit 2016, Samsungu ka mbetur në krye të listës për shitje të telefonave....

11 March, 2017Lexo më shumë

Risi në WhatsApp, shikoni çfarë ka ndodhur

WhatsApp, shërbimi për mesazhe në pronësi të Facebook që përdoret nga më shumë se 1 miliardë përdorues në gjithë botën, është duke testuar një sistem i cili do t’i lejojë bizneset të bisedojnë direkt me përdoruesit e WhatsApp për herë të parë, thuhet sipas Reuters....

11 March, 2017Lexo më shumë

Veturat më të mira në Geneva Motor Show 2017 (Foto)

Në Gjenevë të Zvicrës, janë mbledhur brendet më të mira të veturave, për të sjellur modelet e tyre të reja....

10 March, 2017Lexo më shumë

Tani ka edhe atlete të mençura me ‘trurin’ e Intel

Xiaomi kishte hyrë në skenën e pajisjeve sportive me Band dhe tani është duke zgjeruar prezencën e tyre me atletet e para ‘smart’. “90 Minutes Ultra Smart Sportswear” është krijuar në partneritet me Intel, të cilët kanë sjellur ‘trurin’ e patikave – modulin Curie....

10 March, 2017Lexo më shumë

Themeluesi i Facebook Zuckerberg, ndan me të gjithë një lajm të mrekullueshëm (Foto)

Themeluesi i rrjetit më të madh social në botë, Facebook, Mark Zuckerberg, do të bëhet baba i vajze, për herë të dytë. Lajmin e ka bërë publik vetë themeluesi i Facebook-ut në profilin e tij në këtë rrjet social....

10 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2