Auto & Tek – Page 151 – Lajmi.net

Aktuale

SHBA-të zyrtarisht heqin embargon mbi ZTE

Grupi kinez lejohet të bëjë biznes përsëri me kompanitë amerikane, por i është dashur të paguajë një gjobë prej një miliard dollarë....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Zviceranët krijojnë zemrën e parë artificiale

Shkencëtarët zviceranë e zbuluan zemrën e parë të butë artificiale në botë. Zemra artificiale pothuajse përkryer imiton lëvizjet e zemrës njerëzore dhe të gjitha kontraktimet e saj....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Njeriu i parë që do të shkelë në Mars është vajzë

Në Hënë kanë ecur pak njerëz nga Toka, por në planetet tjera të sistemit diellor kjo nuk ka ndodhur kurrë. Këtë mund ta bëjë e para një vajzë amerikane....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Roboti me gjashtë këmbë shkon në diell dhe kthehet në hije kur bima ka nevojë

Roboti me gjashtë këmbë shkon në diell dhe kthehet në hije kur bima ka dritë të mjaftueshme....

14 July, 2018 Lexo më shumë

Zbulohen detajet teknike rreth Huawei Mate 20 Pro

Celulari i ardhshëm i smartfonëve të Huawei vjen në vjeshtë. Thashethemet zbulojnë detajet e para teknike....

14 July, 2018 Lexo më shumë

Xiaomi Mi A2 do të paraqitet më 24 korrik

Pasuesi i smartphone-it Android One tashmë mund të debutojë më 24 korrik dhe të jetë i shpejtë në dispozicion në Evropë....

14 July, 2018 Lexo më shumë

Studimi: iPhone 6 është telefoni më i besueshëm deri më tani

Studimi zbuloi se smartfonet Samsung kanë shumë probleme....

14 July, 2018 Lexo më shumë

Ndalohet për vozitje pa drita dhe me goma të shfryra, ajo që panë brenda makinës i hutoi policët

Policët në Norfolk të Anglisë, mbetën të habitur kur e ndaluan një veturë dhe gjetën që shoferi po e drejtonte atë pa timon dhe i ulur në një kovë të kthyer së prapthi....

14 July, 2018 Lexo më shumë

Günsel 1: kjo është mrekullia që kanë prodhuar turqit e Qipros Veriore

Dihet që makina elektrike prodhohen në të gjithë botën, por Günsel Model 1 është i pari i këtij lloji në botë që është projektuar dhe prodhuar në një vend që nuk njihet nga komuniteti ndërkombëtar – Republika Turke e Qipros Veriore....

14 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO