Auto & Tek – Page 148 – Lajmi.net

Aktuale

Këto janë makinat me dizajnet e rrotave më të çuditshme në botë

Procesi i ndryshimit të rrotave është një ndër mënyrat më të mira për të personalizuar edhe më shumë makinën....

17 December, 2018 Lexo më shumë

Përdoruesit e Samsung duhet të kenë kujdes nga ky program, mund t’ua merr informatat

Një aplikacion 3D e njohjes së fytyrës mund të mashtrojë teknologjinë e smartfonit, duke dhënë qasje në informatat tuaja....

17 December, 2018 Lexo më shumë

Funksioni i ri në të cilën po punon Netflix, mund t’i gëzojë përdoruesit

Konsumatorët Netflix janë tallur me një tipar që bën t'i riktheni skenat vendimtare dhe pyet nëse dëshirojnë t'i rishikojnë ato....

17 December, 2018 Lexo më shumë

Apple gënjeu për këto përformanca të iPhone X, Xs dhe Max, i ngritet padi

Një padi e paraqitur të premten akuzon Apple për gënjeshtra rreth xhamin e ekranit në serinë e saj të iPhone X....

16 December, 2018 Lexo më shumë

Kush është shefi i ri i AUDI-së, gjithçka që duhet të dini për të

Makineria me bazë në Ingolstadt ka emëruar Bram Schot si kryetar i bordit drejtues të tij, Bram Schot....

16 December, 2018 Lexo më shumë

Si të mbroheni nga drita e smartfonit që po ua shkakton kancerin

Gjithnjë e më po ka dëshmi që drita blu që del nga smartfonët, tabletat dhe kompjuterët tanë përbën një rrezik të rëndë shëndetësor, me dy studime të reja që tregojnë se drita lidhet me verbërinë e ndërthurur me moshën dhe disa forma të kancerit....

16 December, 2018 Lexo më shumë

Facebook pranon gabimin e ekspozimit të fotove të 6.8 milionë përdoruesve

Facebook të premten ka bërë të ditur se ka bërë një gabim me rastin e ekspozimit të fotove, të 6.8 milionë përdoruesve të rrjetit më të popullarizuar social....

16 December, 2018 Lexo më shumë

Super armët e reja të armatës së SHBA-së që aktualisht janë duke u ndërtuar

Një video e publikuar më herët nga Agjencia për Mbrojtjen e Avancuar të Mbrojtjes (DARPA) po kërkon nga palët e interesuara të zhvillojnë dhe demonstrojnë një sistem që mund të kenë ushtarët amerikanë duke e bërë përdorimin e neuroteknologjisë për të kontrolluar dronët me mendjet e tyre. ...

15 December, 2018 Lexo më shumë

iPhone 2019 do të ketë vetëm disa ndryshime të vogla

Gjenerata tjetër e iPhone duhet të jetë shumë e ngjashme me atë aktuale, thotë një analist. ...

15 December, 2018 Lexo më shumë

Sonda e NASA dërgon foton e parë nga atmosfera e diellit

Sonda diellore Parker dërgon një pamje spektakolare nga atmosfera e diellit....

14 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO