Auto & Tek – Page 145 – Lajmi.net

Aktuale

Facebook ende rrjeti social më i popullarizuar tek të rinjtë

Një studim i ri i bërë në SHBA gjeti se Facebook është ende rrjeti social më i popullarizuar tek të rinjtë....

27 June, 2014Lexo më shumë

Nikon lanson aparatin me kualitetin më të mirë në histori të tij

Nikon ka zbuluar modelin e ri të aparatit fotografik të quajtur D810, i cili është quajtur nga kompania si ‘Aparati me kualitetin më të mirë të fotografisë në historinë e Nikon’....

27 June, 2014Lexo më shumë

Toyota prezanton veturën e saj të parë me hidrogjen

Toyota ka prezantuar veturën e saj të parë komerciale me karburant hidrogjeni, një veturë e bazuar në konceptin e zbuluar në shfaqjen e veturave në Tokio, 2013....

26 June, 2014Lexo më shumë

Google Fit është shërbimi më i ri i shëndetit për Android

Google zbuloi të mërkurën gjatë konferencës së zhvilluesve një program të ri të quajtur Google Fit për Android, i cili do të shërbej si platformë fitnesi dhe gjurmues shëndeti....

26 June, 2014Lexo më shumë

Kjo është ora e mençur e Samsung, dhe kushton vetëm $199

Google shpenzoi shumë kohë duke e shfaqur orën e saj të mençur Android Wear, në konferencën e saj të zhvillimit të mërkurën. Por në fund të prezantimit, kompania morri një lajm të keq: lansimin e orës së mençur të Samsung....

26 June, 2014Lexo më shumë

Syzet e Google vijnë edhe në Britani të Madhe

Google do të filloj të ofrojë syzet e saj për klientët në Britani të Madhe më vonë këtë muaj, thuhet në një deklaratë të lëshuar të hënën nga kompania....

24 June, 2014Lexo më shumë

Teknologjia ‘vozitu pa shofer’ do të vijë në veturat e reja në vitin 2015

Veturat vetë-vozitëse mund të jenë të njohura për të gjithë pasi që lidhen me prototipet e përfolura të Google dhe krijuesve të mëdhenj të vetuave, por një detaj i ri tregon se sistemi që do të vijë në veturat e reja do të përfshijë të gjithë hapsirën e veturave....

24 June, 2014Lexo më shumë

Kjo orë duket e thjeshtë, por është e mençur

Kompania e pajisjeve veshëse të mençura Withings, e njohur për orët e saj, sapo ka lansuar një orë të mençur, e cila nuk duket në fakt si orët e tjera të mençura që i kemi parë deri më tani. Në fakt, kjo orë është e thjeshtë dhe e bukur në pamje....

24 June, 2014Lexo më shumë

Harroni e-cigaret, e-jointa e parë në botë tani është e gatshme

Me siguri që keni dëgjuar për e-cigaret, apo cigaret elektronike. Por ajo që nuk besojmë se keni dëgjuar është për e-joint, apo cigaret elektronike me kanabis....

23 June, 2014Lexo më shumë

Super-kompjuteri Tianhe-2 i Kinës përsëri më i fuqishmi në botë

Kina ka fituar përsëri kryesimin e saj për super-kompjuterin më të fuqishëm në botë për herë të tretë radhazi, pasi që ishte radhitur në top 50 vendet me kompjuterët më të fuqishëm....

23 June, 2014Lexo më shumë

Ferrari F12 Polo dhe FF zbulohen në Shanghai

Ferrari ka zbuluar në Shanghai një set të ri të modeleve speciale të tij të inspiruara nga një numër të madh kuaj-fuqi dhe motor V12....

23 June, 2014Lexo më shumë

Yo, aplikacioni qesharak për mesazhe tani ka 1 milion përdorues

Yo, aplikacioni për mesazhe i cili erdhi në ekzistencë prej një prillit, ditën e gënjeshtrave, tani ka rreth 1 milion përdorues....

23 June, 2014Lexo më shumë

Microsoft mund të lansojë të martën një Nokia X të re

Kur është fjala për lansime të produkteve, duket se Microsoft dëshiron që të na mbajë neve gjithmonë kureshtarë....

23 June, 2014Lexo më shumë

Porsche 991 Turbo S merr disa përmirësime të reja

Porsche 991 Turbo S, i cili është padyshim prodhimi më i mirë që është i gatshëm në SHBA ka marrë disa përmirësime të reja....

23 June, 2014Lexo më shumë

Intel lanson një aplikacion për mesazhe

Është hera e parë që Intel ka prodhuar një aplikacion, pasi që kompania njihet për prodhimin e pajisjeve harduerike si pllaka dhe kartela të ndryshme. Por, dje Intel ka lansuar një aplikacion për mesazhe të quajtur Pocket Avatars....

22 June, 2014Lexo më shumë

Apple planifikon të lansojë më shumë se një orë të mençur

Apple është duke planifikuar që të lansojë një orë të mençur në madhësi të ndryshme, sipas një raporti të ri....

21 June, 2014Lexo më shumë

Aplikacioni që përkthen gjuhën e gjesteve në gjuhë të folur

Një aplikacion i ri i cili është duke u menduar të krijohet do të mund të ndihmonte shumë njerëz të kuptojnë gjuhën e shenjave në kohë reale....

21 June, 2014Lexo më shumë

Harley zbulon motoçikletën e parë elektrike

Harley ka zbuluar dje motoçikletën e parë elektrike në 111 vjetorin e historisë së tij....

21 June, 2014Lexo më shumë

\”Akademia e Dijes\”, mësime në lëndë të ndryshme online

Është lansuar një faqe e re interneti e quajtur \"Akademia e Dijes\", e cila ka për qëllim që të ofrojë mësime dhe ushtrime shkollore nga disa lëndë të caktuara shkencore....

20 June, 2014Lexo më shumë

Apple lanson një model të ri të iMac

Të blesh një iMac nga Apple ka qenë shumë e shtrenjtë, por tani blerja e tij është bërë më e lirë. Apple ka lansuar një model krejtësisht të ri në radhët e prodhimeve Desktop, që është në dispozicion për blerje për $1,099....

20 June, 2014Lexo më shumë

Nokia Lumia 930 arrin në Evropë muajin e ardhshëm

Celulari më i fundit i Nokia, Lumia 930 është koleksioni i radhës që do të udhëtojë për Evropë në ditët e ardhshme. Shitjet priten që të jenë të mëdha dhe do të kontribuojnë shumë në suksesin e Nokia....

20 June, 2014Lexo më shumë

Lexus emëron modelin e ri sipas fansave në Facebook

Jo shumë kohë më parë, Lexus kishte njoftuar përmes Facebook se do t\'i lejojë fansat në faqe që të zgjedhin një emër për ngjyrën e re të veturës sportive RC F. Fituesi i emrit është zgjedhur dhe vetura tani e ka emrin \"Shpërthimi Diellor\"....

20 June, 2014Lexo më shumë

Amazon lanson celularin e quajtur \’Fire Phone\’

Celulari \'Fire Phone\' nga Amazon, me platformë tre dimenzionale tani është i gatshëm....

20 June, 2014Lexo më shumë

Më në fund edhe “Vala” me 3G

Posta dhe Telekomi i Kosovës (PTK) ka shpallur fituesin për avancimin e platformës së saj të operatorit mobil “Vala” në gjeneratën e tretë 3G pas tri ankesave....

19 June, 2014Lexo më shumë

Të gjitha BMW X6 M do të duken kështu

Ka vetëm pak kohë derisa BMW të zbulojë variantin M të modelit sapo të zbuluar X6 dhe ne ju kemi sjellur fotografitë nga X-Tomi Design që shfaqin modelin e ardhshëm M....

19 June, 2014Lexo më shumë

Samsung lanson Galaxy S5 super të shpejtë në Korea

Samsung ka lansuar një variant të përmirësuar të modelit të tij Galaxy S5, në dyqanin e tij në Korea. ...

19 June, 2014Lexo më shumë

Një aplikacion i ri navigimi për iOS

Me të gjitha aplikacionet për navigacion që janë të gatshme pa pagesë, krijuesit e aplikacioneve me pagesë duhet të krijojnë aplkiacione shumë atraktive për të tërhequr klientët....

18 June, 2014Lexo më shumë

NASA zbulon një vrimë të çuditshme në sipërfaqen e Diellit

Shkencëtarët e NASA-s kanë zbuluar një vrimë të çuditshme, pothuajse katrore në formën e saj, në sipërfaqen e Diellit...

18 June, 2014Lexo më shumë

Njihuni me iRing, unaza që ju mundëson të krijoni muzikë

Nëse të kompozosh muzikë duke përdorur duart tuaja është e vështirë, tani ju mund të provoni të krijoni muzikë vetëm duke i lëvizur duart tuaja....

16 June, 2014Lexo më shumë

Google do të lansojë një aplikacion për shëndet

Vetëm dy javë pasi që Apple prezantoi aplikacionin e tij të ardhshëm të shëndetit për iOS 8, Google raportohet se është duke u përgatitur për të lansuar një shërbim të ngjashëm të quajtur Google Fit....

16 June, 2014Lexo më shumë

Uran Truck zbulon modelin e ri \’Ultimate Defender\’

Kahn Design është i vetmi specialist për punimin e Land Rover në Mbretërinë e Bashkuar, me dyqanin e përpunimeve Urban Truck ka zbuluar modelin e ri të veturës \'Defender\'....

15 June, 2014Lexo më shumë

Beats prezanton kufjet e para Wireless

Beats Electronics ka lansuar kufjet e reja të quajtura Powerbeats 2, kufjet e para Wireless....

15 June, 2014Lexo më shumë

Gota e mençur që gjurmon saktë atë çfarë pini

Çka nëse një gotë mund të gjurmojë kaloritë që ju i konsumoni dhe dërgon një alarm kur të keni pirë mjaftueshëm alkool? Kjo do të ishte një lehtësim shumë i madh për ju....

15 June, 2014Lexo më shumë

Fotografi të reja të iPhone 6

Disa fotografi të reja të iPhone 6 janë shfaqur në Twitter, dhe nëse ato janë reale për iPhone e ardhshëm, konfirmohet se Apple do të sjellë një celularë të madhësisë gjigande....

15 June, 2014Lexo më shumë

Overdrive i jep Porsche Panamera një pamje të kuqe prej alumini

Kompania bullgare Overdrive i ka dhënë një pamje krejtësisht të re dhe të bukur modelit Panamera të Porsche, pas ri-dizajnimit të saj në një ngjyrë të kuqe alumini....

14 June, 2014Lexo më shumë

Samsung Galaxy Tab S në fotografi

Galaxy Tab S e re është më e hollë, më e shëndritshme dhe mund të themi se e mund modelin iPad nga Apple, duke qenë tableta e parë me një senzorë për gishtrinjë....

14 June, 2014Lexo më shumë

Swiftkey, tastiera e famshme e Android tani pa pagesë

Swiftkey, aplikacioni tastierë shumë i famshëm i Android që përdoret për të shkruar në mënyrë super-të shpejtë tani është pa pagesë për të gjithë përdoruesit....

14 June, 2014Lexo më shumë

Facebook Messenger me përditësim të ri

Aplikacioni Facebook Messenger ka marrë një përditësim të ri me mundësi të dërgimit të videove në çast....

13 June, 2014Lexo më shumë

Starbucks do të bëjë që klientët t\’i mbushin celularët përmes Wireless

Starbucks Corp., kompania më e madhe në botë për kafe, është duke punuar me kompaninë Duracell Powermat për t\'i lejuar klientët që t\'i mbushin celularët e tyre me rrymë përmes valëve të wireless-it....

12 June, 2014Lexo më shumë

Alfa Romeo zbulon modelin e ri të drejtuar për Amerikë

Alfa Romeo ka zbuluar modelin e ri i cili do të shitet në Amerikë përderisa krijuesi italian i veturave përgatitet për SHBA dhe Kanadë....

12 June, 2014Lexo më shumë

Facebook do ju lejojë që t\’i kontrolloni reklamat në faqe

Ju mërzisin reklamat në Facebook? Së shpejti Facebook do t\'ju mundësoj që t\'i kontrolloni reklamat që i shihni, dhe to t\'ju japë fuqinë që t\'i largoni ato....

12 June, 2014Lexo më shumë

Ringly, pajisja e domosdoshme për femra

Ringly është një pajisje veshëse, që ka për qëllim të kryej një shërbim shumë të rëndësishëm për femrat. Ringly dëshiron që tu ndihmojë femrave në shumë probleme....

12 June, 2014Lexo më shumë

Google blen Skybox dhe Titan Aerospace

Google ka blerë kompaninë e imazheve satelitore Skybox për $500 milion më herët këtë javë, raporton Washington Post....

12 June, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool