Auto & Tek – Page 141 – Lajmi.net

Aktuale

Ja cilët janë pesë mjetet që hakerat përdorin për t’iu sulmuar

Sulmuesit që variojnë nga grupet e spiunazhit të mbështetura nga shtetet në operacionet kriminale kibernetike janë duke u kthyer gjithnjë e më shumë në mjetet hakerike të hapura për të ndihmuar në kryerjen e fushatave, paralajmërojnë autoritetet e sigurisë kibernetike të Australisë, Kanadasë, Zelandës së Re, Britanisë së Madhe dhe SHBA....

17 October, 2018 Lexo më shumë

Google jep lajmin e padëshiruar për të gjithë përdoruesit

Google po ndryshon mënyrën e licencimit të aplikacioneve të saj Android në Evropë, duke e çuar kompaninë që të marrë për herë të parë një tarifë për licencim për Play Store dhe aplikacione të tjera të Google....

17 October, 2018 Lexo më shumë

Prokuroria gjermane dënon AUDI, shuma marramendëse

Kompania gjigante e prodhimit të veturave “AUDI” është dënuar nga prokuroria gjermane me 800 milionë euro....

17 October, 2018 Lexo më shumë

Facebook kopjon Whatsappin, ky është ndryshimi që ju pret në Messenger

Facebook me ndryshim të ri në aplikacionin e mesazheve. ...

17 October, 2018 Lexo më shumë

Ndodh befasia, bie Youtube

Platforma e videos online Youtube duhej të luftonte me një dështim masiv gjatë natës. ...

17 October, 2018 Lexo më shumë

“Në të ardhmen, do të kemi supernjerëz gjenetikisht të modifikuar”

Në të ardhmen, qeniet njerëzore do të dominohen nga një racë supernjerëzish gjenetikisht të modifikuar, që përmirësohen vet, pa pritur kursin e natyrës....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Telefoni i dedikuar për lojërat

Kompania kineze “Xiaomi” ka sjellë telefonin e parë që i dedikohet video-lojërave....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Mashtrim me emetimet, Audi paguan 800 milionë euro gjobë

Audi ka pranuar të paguajë gjobën 800-milionë euroshe të vendosur nga prokurorët gjermanë në vazhdën e një hetimi mbi mashtrimin me emetimet, edhe pse kjo do t’i prekë direkt fitimet e tij për vitin 2018....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Gjobitet Audi, paguan 800 milionë euro për shkak të mashtrimit

Audi ka pranuar të paguajë gjobën 800-milionë euroshe të vendosur nga prokurorët gjermanë në vazhdën e një hetimi mbi mashtrimin me emetimet, edhe pse kjo do t’i prekë direkt fitimet e tij për vitin 2018....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Huawei prezanton Mate 20 Pro

Modeli i ri Huawei do të paraqitet zyrtarisht të martën pasdite. ...

16 October, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO