Auto & Tek – Page 141 – Lajmi.net

Aktuale

Përditësimi i ri i Adobe Flash Player për siguri më të mirë

Adobe prezantoi një përditësim të ri për Flash Player të martën, përditësim ky i cili mund t'i ndalojë hakerët të vjedhin informacione përmes shfletuesit....

10 July, 2014Lexo më shumë

Nissan përfundimisht do të lansojë një Titan të ri

Nissan Titan ka qenë këtu për një kohë të gjatë, aktualisht 11 vite.  Dhe industria e veturave ka bërë të ditur se do të prodhojë dy modele të reja, e njëri është i gatshëm për debutim në Detroit....

10 July, 2014Lexo më shumë

Ora Android tani edhe me mundësi për lojëra

Vetëm disa ditë pasi që u lansua ora Android Wear, aplikacione të shumta goditen dyqanet e Google Play, ku krijuesit kanë shtuar programet e tyre në koleksionin e Google për orët e reja të mençura....

10 July, 2014Lexo më shumë

Veturat speciale të Horacio Pagani

Horacio Pagani ka krijuar vetura si askush tjetër më parë. Por, kjo nuk do të thotë se këto vetura janë më të mirat dhe nuk mund të garojnë me asnjë tjetër....

9 July, 2014Lexo më shumë

Aplikacioni i frikshëm ISIS

Shumica prej jush do të mendojnë se çfarë aplikacioni mund të jetë ky? A ka ky ndonjë lidhje me grupin terrorist që është shfaqur në Irak të quajtur ISIS?...

9 July, 2014Lexo më shumë

Ekrani i pathyeshëm i iPhone 6 (Video)

Një video është shfaqur në internet nga blogeri Marques Brownlee i cili tregon se çfarë ekrani do të ketë iPhone 6 dhe e godet atë me thikë, çelësa dhe shumëçka tjetër pa u dëmtuar ekrani fare....

9 July, 2014Lexo më shumë

Sony Xperia C3 i ri është ideal për selfie

Celulari Sony Xperia C3 përmban një kamerë 5 megapiksel para me blic, duke bërë kështu që selfiet tua të duken më të bukura....

8 July, 2014Lexo më shumë

Hakerët shqiptarë sulmojnë portalet maqedonase të lajmeve

SHKUP - Hakerat shqiptarë sulmojnë portalin maqedonas të lajmeve www.hl.mk....

8 July, 2014Lexo më shumë

Philips I908 telefoni inteligjent më i hollë në botë

Cilat veçori shikoni më shumë para se të merrni vendimin për të blerë një telefon inteligjent? Fokusoheni më shumë tek kualiteti i kamerës, apo më e rëndësishme për ju është procesori?...

8 July, 2014Lexo më shumë

iPhone 6 do të përmbajë karakteristikën për hapje automatike të celularit

Kur Apple të prezantojë iPhone 6 këtë vit, përdoruesit e iPhone të cilët janë të lodhur duke i shënuar fjalëkalimet e tyre dhe kodet kaluese për të hapur celularin, tani mund të gëzohen....

7 July, 2014Lexo më shumë

Orët e mençura Android tani janë të gatshme

Dy orët e ndërtuara në platformën Android do të lansohen sot. Njëra është nga LG, ora G, dhe tjetra është nga rivali Korean Samsung, e quajtur Gear Live....

7 July, 2014Lexo më shumë

Së shpejti një Nokia Lumia me sistemin Android

Webfaqja Evleaks raporton se Microsoft është duke planifikuar që të prodhojë një celularë Lumia i cili vepron përmes sistemit operatic Android të Google....

7 July, 2014Lexo më shumë

2015 McLaren 650S në testime

McLaren 650S, model për vitin 2015, ka bërë dje testimin e shpejtësisë në Monterey, Kaliforni....

6 July, 2014Lexo më shumë

Siri së shpejti do të bëhet edhe më i mençur

Asistuesi me zë i Apple i quajtur Siri nuk është aktualisht edhe aq i mençur siç duket, por kompania raportohet se është duke shikuar ta bëjë atë shumë më të mençur së shpejti....

6 July, 2014Lexo më shumë

Eksperimenti i Facebook mbi përdoruesit e tij

Facebook kishte telashe të mëdha pas një letre të publikuar nga një ekip shkencëtarësh, ku në vitin 2012 kompania kishte realizuar një eksperiment duke manipuluar me emocionet e përdoruesve në Facebook, në bazë të postimeve që atyre u shfaqeshin....

6 July, 2014Lexo më shumë

Dorëzat e mençura të boksit, që tregojnë fuqinë e goditjes tuaj

Ne kemi parë shumë teknologji të reja të mençura të fitnesit apo palestrës. Por, tani edhe dorëzat e boksit janë duke u bërë të mençura....

6 July, 2014Lexo më shumë

Mercedes do të krijojë kamionë që nuk kanë nevojë për shofer

Krijuesi gjerman i veturave dhe mjeteve të tjera motorike Mercedes, ka njoftuar se do të fillojë krijimin e disa serive të reja të kamionëve që nuk kanë nevojë për shofer të cilët do të quhen "Kamionët e Ardhshëm 2025"....

6 July, 2014Lexo më shumë

Vetura Dodge Challenger SRT më e fuqishmja në Amerikë

Dodge ka prezantuar veturë e re me motor V8, e cila do të jetë e radhitur në 707 kuaj-fuqi dhe 650 çifte rrotulluese kur të jetë e gatshme më vonë këtë vit....

5 July, 2014Lexo më shumë

Pajisja e mençur për ujitjen e bimëve

Në rast se robotët nuk ishin në rrugën e tyre të duhur për të ju ndihmuar në jetën tuaj mjaftueshëm, tani ju mund të programoni një të tillë që t’i ujitë bimët tuaja pikërisht ashtu siç dëshironi ju ta bëni....

4 July, 2014Lexo më shumë

Google ndalon reklamat porno nga rezultatet e kërkimit

Google ka bërë disa ndryshime në rrjetin e tij të reklamave duke ndaluar reklamat e webfaqeve pornografike në rezultatet e kërkimit....

4 July, 2014Lexo më shumë

LaFerrari tregohet shumë më i dobët se Volkswagen Golf

LaFerrari është goditur ballë për ballë me një Volkswagen Golf në Monaco, ku ka pësuar dëmtime të mëdha në krahasim me Golf i cili pothuajse nuk është dëmtuar fare....

4 July, 2014Lexo më shumë

Fotografitë zyrtare të 2015 Saleen 302 Ford Mustang

Vetura 2015 Ford Mustang do të arrijë së shpejti, që do të thotë se do të fillojmë të shohim modele shumë të shpejta shumë shpejtë. Ri-krijuesi i veturave Saleen Automotive na jep pamjet e para të veturës së ri-dizajnuar, të quajtur 2015 Saleen 302 Mustang....

3 July, 2014Lexo më shumë

Vala me 4G deri në fund të vitit

Posta dhe Telekomi i Kosovës ka nënshkruar sot kontratën për implementimin e teknologjisë 4G (LTE), me dy kompani prestigjioze, Alcatel Lucent dhe Nokia Solutions Networks....

3 July, 2014Lexo më shumë

Cortana e Microsoft parashikon saktë ndeshjet eliminatore të Kupës së Botës (Video)

Cortana, asistuesi personal Siri i Microsoft për Windows Phone 8.1, ka shkuar aq larg sa që ka parashikuar 100 për qind saktë se cila kombëtare do të dal fituese në raundin e eliminimeve në Kupën e Botës në futboll....

2 July, 2014Lexo më shumë

Projekti Girls Coding Kosova synon të motivojë femrat që të merren me programim

Numri i femrave që merren me teknologji është mjaft i vogël në krahasim me atë të meshkujve, tendencë kjo e cila tregohet edhe nga raportet e fundit nga gjigantët e teknologjisë si Google, Facebook e Yahoo, të cilat kompani kanë shumicën dërmuese të punonjësve që i takojnë gjinisë mashkullore. ...

2 July, 2014Lexo më shumë

Google blen zyrtarisht shërbimin muzikor Songza

Google njoftoi të martën se do ta bëjë përfundimin e marrëveshjes për blerjen e shërbimit muzikor shumë të pëlqyer në botë Songza, në qëllim të përmirësimit të ofertave muzikore....

2 July, 2014Lexo më shumë

Galaxy S5 Mini: i njohur në pamje, karakteristika më të dobëta

Samsung ka zbuluar modelin mini të Galaxy S5, një version me madhësi 4.5 inç....

1 July, 2014Lexo më shumë

Audi do të integrojë sistemin Apple CarPlay në veturat e reja nga viti 2015

Prodhuesi gjerman i veturave, Audi, u është bashkuar listës së prodhuesve të veturave që do të instalojnë sistemin Apple CarPlay në veturat e tyre....

1 July, 2014Lexo më shumë

Aparati i mahnitshëm fotografik Sony RX100 M3

Sony ka prezantuar aparatin fotografik RX100 M3, i cili ofron një fuqi të pabesueshme të fotografisë në një kamerë gjepi....

30 June, 2014Lexo më shumë

Ford Focus ST Diesel bën debutimin e tij zyrtar

Modeli i ri nga Ford i quajtur Focus ST Diesel, makinë kjo me performancën më të mirë nga Ford dhe me shpenzimin më efektiv të karburantit ka bërë debutimin zyrtar sot....

30 June, 2014Lexo më shumë

Ford zbulon modelin Edge 2015

Ford ka freskuar linjën e tij të modeleve Edge, duke shtuar modelin e ri për vitin 2015....

29 June, 2014Lexo më shumë

Pajisja X-Ray e cila gjurmon drogat, paratë dhe armët

Është ndërtuar mjeti i parë teknologjik, i cili ju ndihmon policëve që të kërkojnë eksplozivë, armë dhe drogë në vende ku nuk mund të ketë qasje dora e njeriut....

29 June, 2014Lexo më shumë

Celulari që hapet me tatuazh

Fjalëkalimet e sigurisë që i vendosni për ta siguruar celularin tuaj janë shpesh të mërzitshëm, apo jo? Por, ju tani mund të merrni një "tatuazh" i cili sinkronizohet me celularin tuaj dhe ju lejon që ta hapni atë, vetëm me një trokitje të lehtë....

29 June, 2014Lexo më shumë

Tabletët me senzorë 3D të Google do të jenë të gatshëm vitin tjetër

Falë bashkëpunimit me LG, klientët e produkteve të Google do të jenë në gjendje që shumë shpejtë të monitorojnë shtëpinë, hartojnë vendbanimin fizik ose të luajnë lojëra tepër të bukura me asgjë më shumë se sa një tabletë....

28 June, 2014Lexo më shumë

Lirohen iPhone 5S dhe 5C, pasi që data e lansimit të iPhone 6 po afrohet

Çdo ditë e më shumë ne po afrohemi drejt datës së lansimit të iPhone 6. Dhe me afrimin e kësaj date, çmimet e versioneve 5S dhe 5C të iPhone kanë pësuar rënje....

28 June, 2014Lexo më shumë

Lamborghini Aventador i ri-dizajnuar nga DMC

Pas shfaqjes për herë të parë në fillim të vitit, DMC edhe zyrtarisht e ka zbuluar veturën e ri-dizajnuar Lamborghini Aventador LP998 Edizione GT....

28 June, 2014Lexo më shumë

Nissan e bën realitet veturën ‘Gran Tursimo 6’

Nissan zbuloi prototipin e ri GT-R në Festivalin e Shpejtësisë në Angli të enjten....

27 June, 2014Lexo më shumë

Adobe Photoshop Express tani i gatshëm edhe në Windows Phone

Adobe lansoi Photoshop Express për Windows Phone të enjten, duke e sjellur përfundimisht për herë të parë apliakcionin e tij për editimin fotografive në këtë platformë....

27 June, 2014Lexo më shumë

Facebook ende rrjeti social më i popullarizuar tek të rinjtë

Një studim i ri i bërë në SHBA gjeti se Facebook është ende rrjeti social më i popullarizuar tek të rinjtë....

27 June, 2014Lexo më shumë

Nikon lanson aparatin me kualitetin më të mirë në histori të tij

Nikon ka zbuluar modelin e ri të aparatit fotografik të quajtur D810, i cili është quajtur nga kompania si ‘Aparati me kualitetin më të mirë të fotografisë në historinë e Nikon’....

27 June, 2014Lexo më shumë

Toyota prezanton veturën e saj të parë me hidrogjen

Toyota ka prezantuar veturën e saj të parë komerciale me karburant hidrogjeni, një veturë e bazuar në konceptin e zbuluar në shfaqjen e veturave në Tokio, 2013....

26 June, 2014Lexo më shumë

Google Fit është shërbimi më i ri i shëndetit për Android

Google zbuloi të mërkurën gjatë konferencës së zhvilluesve një program të ri të quajtur Google Fit për Android, i cili do të shërbej si platformë fitnesi dhe gjurmues shëndeti....

26 June, 2014Lexo më shumë

Kjo është ora e mençur e Samsung, dhe kushton vetëm $199

Google shpenzoi shumë kohë duke e shfaqur orën e saj të mençur Android Wear, në konferencën e saj të zhvillimit të mërkurën. Por në fund të prezantimit, kompania morri një lajm të keq: lansimin e orës së mençur të Samsung....

26 June, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan